Epiphone Joe Bonamassa 1958 Amos Korina Flying-V Outfit Ltd. Ed.

Zobacz inne produkty producenta Epiphone

Jak dobrze pamiętacie Joe Bonamassa jest kolekcjonerem vinteagowych gitar i wzmacniaczy oraz wszystkiego co jest z tym związane. Nowy Ltd. Ed. 1958 "Amos" Korina Flying-V wzorowany jest na bezcennym, oryginalnym egzemplarzu Flying-V Bonamassy, zakupionym przez sklep muzyczny Arthura Amosa w Indianapolis w stanie Indiana w 1958 roku. Joe ściśle współpracował z lutnikami Epiphone'a w Nashville, aby zapewnić idealne odtworzenie każdego szczegółu oryginału.

Nowy Epiphone Ltd. Ed. 1958 "Amos" posiada korpus i gryf wykonany z drewna Korina (African Limba) o bogatym brzmieniu oraz kolisty profil gryfu C-1958 odtworzony z oryginalnej gitary Bonamassy. Pięcio-warstwowy, czarno-biały pickguard jest przycięty według tej samej specyfikacji co jego vintage pierwowzór Flying-V. Gryf jest głęboko wklejony do korpusu i posiada podstrunnicę z czarnego drewna (Blackwood) z certyfikatem FSC ™ (Forest Stewardship Council) oraz menzurą 24,75”. Na wyposażeniu gryfu 22 średnie progi jumbo oraz promień radius 12".

Joe Bonamassa jest wielkim fanem i entuzjastą przetworników ProBucker od Epiphone'a, które dokładnie odtwarzają brzmienie humbuckerów pierwszej generacji z późnych lat 50-tych. Przetworniki ProBucker zawierają te same komponenty i materiały co zabytkowe humbuckery, w tym magnesy Alnico II oraz wysokiej jakości 4-żyłowy przewód. Każdy przetwornik humbucker ProBucker jest również wypełniony woskiem, który eliminuje sprzężenie. Elektronika oraz kontrola to trójpozycyjny przełącznik, potencjometry CTS ™ i czarne pokrętła typu "Top Hat".

Specyfikacja:

Korpus: Korina (African Limba)

Gryf: wklejony, Deep-set, Korina (African Limba)

Profil gryfu: Rounded-C profil 1958

Siodełko: sztuczna kość

Menzura: 24 ¾

Podstrunnica: FSC™ Certified Blackwood

Progi: 22 medium-jumbo

Przetwornik gryf: Epiphone ProBucker-2

Przetwornik mostek: Epiphone ProBucker-3

Kontrola: trójpozycyjny przełącznik Epiphone, potencjometry volume CTS™ Bridge, Neck oraz CTS™  Master Tone

Binding: brak

Promień podstrunnicy: 12”

Mostek/Strunociąg: Epiphone LockTone™ ABR-1 Tune-o-matic bridge & String-Thru Body Tailpiece

Osprzęt: Złoty (Gold)

Klucze: Epiphone “Deluxe Tulip”, przełożenie 18:1

Gałki: czarne, typu „Top Hat”

W zestawie: twardy futerał Epiphone + certyfikat autentyczności