Eden D212XST-4

Zobacz inne produkty producenta Eden

Kolumna Eden D212XST została zaprojektowana z myślą o basistach stawiających na mobilność. System charakteryzuje się jeszcze większym zapasem niskiego pasma niż wersja XLT. Zastosowano w nim najnowsze głośniki XST. Dzięki temu, osiągnięta moc i wydajność jest porównywalna do ogólnie dostępnych na rynku kolumn 4x10”. Brzmienie D212XST jest bardzo pełne, jednocześnie zwarte i dynamiczne, z dobrze zdefiniowanym środkiem oraz krystalicznie czystą górą.


Seria kolumn Eden D Series została zaprojektowana oraz ręcznie wykonana w USA, gwarantując wieloletnią niezawodność oraz najwyższą możliwą jakość dźwięku.

Budowa każdej kolumny rozpoczyna się od stworzenia projektu 3D. Jest on wypadkową wcześniejszych obliczeń inżynierskich, uzależnionych od wymiarów obudowy, ruchu powietrza wewnątrz niej oraz odpowiedniego rozmieszczenia przegród wewnątrz kolumny. Następnie następuje proces symulacji komputerowych, który pozwala zweryfikować poprawność zaprojektowanego wcześniej modelu. Nic jednak nie jest w stanie zastąpić ludzkiego ucha. Dlatego też, każda nowo powstała seria jest testowana przez wykwalifikowany personel oraz profesjonalnych basistów, którzy badają jej zachowanie w naturalnych warunkach. W rezultacie, otrzymuje się sprzęt, będący kompilacją zaawansowanej inżynierii oraz czysto muzycznych rozważań. Tak właśnie powstaje seria kolumn Eden David Series Bass Enclosures.

Wszystkie kolumny Eden Electronics są budowane w oparciu o litą sklejkę o grubości 5/8”, łączoną na zakładkę. Masywne ożebrowanie zapobiega powstawaniu wibracji oraz utrzymuje głęboki, dynamiczny i czytelny charakter brzmienia. Głośniki Eden Cast Frame oraz wysokotonowe głośniki Eden Cast Bell zostały zaprojektowane, wykonane oraz ręcznie przetestowane w fabryce Eden Electronics.

  • konfiguracja głośników: 2x12"
  • crossover: 3.5 kHz@18dB
  • moc: 600W (RMS)
  • pasmo przenoszenia: 40Hz – 14kHz +/-2dB
  • skuteczność: 103dBSPL@1W1M
  • impedancja: 4 Ohm
  • wymiary: 69,8 x 58,4 x 46.9 cm
  • waga: 33,5 kg