Mesa Boogie Rectifier Recording Preamp

Zobacz inne produkty producenta Mesa Boogie

Przedwzmacniacz gitarowy Mesa boogie Rectifier Recording Preamp

Pracownicy Mesy bardzo długo pracowali nad dostarczeniem brzmienia i wrażenia legendarnych stacków Dual i Triple Rectifier® bezpośrednio na nagranie. Obserwowali przez ten czas kuszącą każdego gitarzystę paradę cyfrowych zabawek. Wybrali jednak inne podejście do modelowania …mianowicie RZECZYWISTOŚĆ.
To co słyszysz w nagraniach gitarowych to sygnał przechodzący przez lampowy wzmacniacz, lampową końcówkę mocy i głośnik. Zwróć uwagę, że pomiędzy lampowym wzmacniaczem a głośnikiem występują magiczne i złożone zależności, gdyż stale oddziałują one na siebie nawzajem wraz ze zmianami częstotliwości i głośności. Trzeba też pamiętać o tym, że sama kolumna też wpływa na pracę głośnika: sposób w jaki porusza powietrze w stronę mikrofonu i reagując z charakterystyką dźwiękową pomieszczenia.
A teraz....
Spróbuj odtworzyć ten proces —brzmienie i wrażenie— pomijając wszystkie elementy oprócz preampu. Trudne? Dlatego niewiele zabrakło, aby ludzie z Mesy się poddali. Przedstawiciele firmy twierdzą, że nie są do końca pewni ani jak to działa, ani nawet jak to zrobili …. Wiedzą tylko, że byli zdeterminowani do upchnięcia całego stacka Recto do rackowego pudełka o wielkości 2U. Nie poprzestali, dopóki się nie udało.
Jeśli chcesz odwzorować oryginał, to zacznij od oryginału. Wykorzystane zostały dokładnie te same cześci i obwody - dlatego preamp ten działa też świetnie na żywo. Następnie dodane zostało sześć (!) lamp do nagrywania, pięć specjalnych transformatorów, zestaw strojonych induktorów i 30 lat doświadczenia. Celem było otrzymanie nie tylko brzmienia, ale i wrażenia jakie wywiera omikrofonowany zestaw Recto® w dużym pomieszczeniu.
Kanał pierwszy wzbogacony został o tryby Fat i Brit z wszechmocnego wzmacniacza Road King™. Jeżeli nigdy nie używałeś przesterowanego kanału drugiego Recto, to preamp ten będzie dla Ciebie i tak warty zakupu wyłącznie dla kanału pierwszego. Jest jednak dużo więcej: tryby Raw, Vintage i Modern pokrywają całą paletę brzmień przesterowanych, od lekkich i ekspresyjnych po zmasowany atak brzmieniowy Rectifiera.
Nie zgadzaj się więc na cyfrowe podróbki najczęściej nagrywanego i wielbionego wzmacniacza w nowoczesnej muzyce. Brzmienia te są teraz dostępne zawsze i z każdym poziomem głośności. Pamietaj: tylko Mesa produkuje oryginalnego Recto®. Następnym razem, kiedy będziesz nagrywał, nie marnuj czasu na godziny ustawiania i kilometry kabli. Podłącz się do Recto® Pre-Amp i zajmij się tym co ważne w muzyce - inspiracją.

Specyfikacja:

 • Kanały: 2
 • Lampy: 6 x 12AX7
 • Czysto analogowa  “Recto Direct” ścieżka nagrywania (bez cyfrowego modelowania)
 • 2 całkowicie niezależne kanały z 6 opcjami (Kanał 1 = Clean, Fat or Brit; Kanał 2 = Raw, Vintage High Gain lub Modern High Gain)
 • Niezależne od siebie pokrętła: Gain, Treble, Mid, Bass, Presence oraz Master na kazdym kanale
 • Przełącznik Bright oraz Pad (Kanał 1)
 • Przełącznik Live Bright/Warm Record Voice (Kanał 2)
 • Pokrętło regulacji poziomu Record Output
 • Pokrętło “Live” Output (na wszystkie kanały)
 • Pokrętło regulacji poziomu Solo
 • Równoległe FX Loop w/Stereo Returns i Mix Control
 • Przełącznik Smart Power Function (Kontroluje opcje Smart Power - wybór wzmacniaczy MESA – “Deep, Half Drive lub Modern”)
 • Niezależne Stereo Main i Recording Outputs
 • 2- przyciskowy Footswitch (Kanał 1/2 oraz Solo)

George Pajon Jr.

(gitarzysta)
George Pajon Jr. - urodzony 10 kwietnia 1969 roku w Los Angeles, amerykański producent i gitarzysta grający między innymi dla zespołu Black Eyed Peas. Nominowany do nagrody Grammy w...

Mark Tremonti

(gitarzysta)
Amerykański gitarzysta solowy. Członek takich zespołów Creed oraz Alter bridge. W 1997 r. ukazał się debiutancki album Creed - "My Own Prison". Sprzedało się ponad sześć...