Marshall

Marshall

Marshall

W początkowym okresie działalności Jim Marshall prowadził sklep muzyczny i uczył gry na perkusji. Pod naciskiem swoich kolegów zajął się sprzedażą gitar Fender i Gibson, które były bardzo poszukiwane, jako instrumenty na ówczesne czasy bardzo nowoczesne. Z wielu rozmów, które Jim prowadził w swoim sklepie (który jak każdy porządny sklep był nie tylko punktem sprzedaży, ale również miejscem spotkań muzyków) wynikła potrzeba skonstruowania wzmacniacza do gitary, który odpowiadałby potrzebom odwiedzających go muzyków. Jim wziął się do pracy i tak powstał legendarny JTM-45. Kolejne kamienie milowe w historii firmy Marshall to Plexi Super Lead, JCM800, JCM900, JCM200, lampowy preamp JMP1, seria Valvestate, kolumny 1960. Dziś podpis Jima Marshalla jest najbardziej rozpoznawalnym logo w historii rock’n’rolla. Mimo upływu lat Marshall nadal stanowi swoisty wzorzec gitarowego brzmienia, a produkty firmy cieszą się niesłabnącą popularnością.

Newsy

15-01-2018

Marshall MG GOLD - nowa wersja najpopularniejszych wzmacniaczy

Popularne małe wzmacniacze Marshall z serii MG doczekały się delikatnego, ale stylowego „face liftingu”.

29-12-2016

My Marshall Presets dla serii CODE już dostępny online.

Z przyjemnością informujemy, że strona „MyMarshall Presets” już jest dostępna dla wszystkich użytkowników wzmacniaczy z serii CODE. MyMarshall Presets umożliwia użytkownikom edycję własnych bibliotek brzmień oraz wymianę brzmień z użytkownikami z całego świata.

27-10-2016

Marshall Mini Jubilee z darmowym delayem!

Tylko teraz przy zakupie wzmacniacza z serii Marshall Mini Jubilee dostaniesz znakomity delay Marshall EH1. Mini Jubilee w wersji 2525 Head i 2525 Combo wykonywane są w całości ręcznie w Anglii, w dokładnie tej samej fabryce, w której Jim Marshall produkował swoje najsłynniejsze wzmacniacze od lat 60tych.

08-04-2016

Seria Marshall Astoria zdobywa nagrodę MIPA!

Po raz kolejny najlepsi dziennikarze ponad stu magazynów muzycznych z całego świata zebrali się, by wybrać najlepsze instrumenty i sprzęt audio, które miały premierę na przełomie lat 2015/2016. Musikmesse/Prolight + Sound International Press Award jest jedną z największych i najbardziej prestiżowych nagród branży muzycznej.

15-03-2016

Marshall Astoria Dual wyróżniona przez Top Guitar

W marcowym wydaniu Magazynu TopGuitar, wzmacniacz Marshall Astoria Dual Combo został wyróżniony w teście jako „Sprzęt na Topie”. Mikołaj Służewski, będący redaktorem działu sprzętowego Top Guitar, bardzo ciepło wyraził się o tym wyjątkowym wzmacniaczu.

Testy Marshall

MARSHALL CODE 50

Zaprezentowana w tym roku nowa seria wzmacniaczy CODE Marshalla wykorzystuje autorski,...

Marshall Code 50C

Ponownie jako pierwsi prezentujemy najwyższy dotychczas model serii Code, w zakresie brzmień...

Marshall 2525C Mini Jubilee

Blisko 30 lat temu, w 1987 roku, firma Marshall Amplification obchodziła wyjątkowy, bo aż...