Mesa Boogie

Mesa Boogie

Mesa Boogie

Mesa/Boogie to jedna z najbardziej znanych amerykańskich firm z branży producentów wzmacniaczy gitarowych. Od ponad 30 lat Mesa/Boogie, na czele której stoi Randall Smith ugruntowała sobie pozycję jednej z najbardziej kultowych i popularnych marek w branży muzycznej. Luksusowe, ręcznie wykonane w Kalifornii wzmacniacze, ich oryginalny design i przede wszystkim znakomite, potężne brzmienie spowodowały, że takie modele wzmacniaczy, jak: Mark IV, Dual Rectifier, Triple Rectifier czy Road King na stałe wpisały się w historię muzyki. Początki działalności Mesa/Boogie związane są z końcówką lat 60-tych, kiedy to Randall Smith zbudował combo gitarowe „Princeton”. Jednym z pierwszych artystów oczarowanych magią niezwykłego brzmienia „Boogie” był Carlos Santana. Mesa/Boogie to niepowtarzalne wzmacniacze stworzone w oparciu o wieloletnią tradycję i doświadczenie. Na produktach tej firmy gra obecnie cała światowa czołówka wykonawców, reprezentujących wszystkie gatunki muzyczne. Mimo posiadania w ofercie kilku kultowych wzmacniaczy, Mesa/Boogie wciąż się rozwija.

Newsy

04-10-2018

MESA/Boogie Fillmore 25 - budując klasyczne brzmienie 6V6.

Najnowszy model kalifornijskiego producenta wyznacza nowe standardy w konstrukcji kompaktowych wzmacniaczy gitarowych.

06-06-2017

Mesa/Boogie Rosette 300 – profesjonalny wzmacniacz do gitary akustycznej.

Po blisko 50 latach doskonalenia technologii produkcji wzmacniaczy gitarowych inżynierowie z Petalumy podjęli się odpowiedzialnego zadania jakim jest stworzenie idealnego wzmacniacza do gitary akustycznej. Wydawałoby się, że nie ma nic prostszego niż odtworzenie czystego brzmienia akustyka, ale nic bardziej mylnego.

20-12-2016

Mesa/Boogie Triple Crown – brytyjskie brzmienie w amerykańskim stylu.

Najnowszy wzmacniacz kalifornijskiego producenta ma za zadanie narobić zamieszania w segmencie miłośników brytyjskiego brzmienia. Większości gitarzystów Mesa kojarzy się z typowym, amerykańskim brzmieniem, czy to hi-gainowym jak w Dual Rectifier, czy bardziej klasycznym jak w serii Mark, ale nie mógł ujść ich uwadze fakt, że wielu muzyków poszukuje klasycznego, brytyjskiego crunchu w bardziej agresywnej odsłonie.

09-09-2016

Mesa/Boogie prezentuje nową linię urządzeń sygnałowych

Wszyscy gitarzyści wiedzą, jak łatwo "zniszczyć" brzmienie gitary i wzmacniacza zbyt długimi kablami. Nie wszyscy jednak zdają sobie sprawę, że suma długości kabli w pedalboardzie może wynosić nawet kilka metrów!

24-08-2016

Mr. Pollack wybiera Mesa/Boogie JP2C

Znakomity gitarzysta Jacek Polak dołączył do swojego arsenału najnowszy head Mesa/Boogie sygnowany nazwiskiem Johna Petrucciego.