EXTC

Zobacz inne produkty producenta

EXTC jest procesorem pętli efektów, który przetwarza zbalansowane sygnały +4dB w HI-Z, jakie znajdziemy w „kostkowych” efektach gitarowych, a następnie przetwarza je z powrotem, tak by umożliwić łatwą manipulację w środowisku pro-audio. Procesor EXTC jest wyposażony w niezależne kontrolki wysyłki i odbioru, dzięki którym inżynier dźwięku wyreguluje poziom, gdy zajdzie taka potrzeba. Suplementem tych regulatorów jest kontrolka mix/blend, umożliwiająca mieszanie oryginalnego sygnału z efektami, aż do uzyskania pożądanej równowagi. Jest to szczególnie ważne w przypadku basów, gdyż większość efektów gitarowych jest ukierunkowana na środkowe pasmo, czego wynikiem jest odcięcie istotnych częstotliwości basowych. Regulowanie miksu od „wet” do „dry”, z pewnościa przyniesie efekt jakiego poszukujesz.

Ważną cechą EXTC jest możliwość odwrócenia polaryzacji o 180 stopni. Wielu gitarzystów nie wie, że często efekty gitarowe odwracają fazę sygnału, gdy ten przez nie przepływa. Jest to zauważalne tylko przy łączeniu sygnałów „mokrych” z „suchymi”, gdy się nawzajem redukują. Funkcja odwrócenia fazy rozwiązuje ten problem poprzez zmianę polaryzacji i przywrócenie obydwu rodzajów sygnału z powrotem do fazy absolutnej.

Omniport, w który wyposażony jest Radial EXTC jest skonfigurowany do pracy z tradycyjnym panelem konfigurującym (patchbay-em) wykorzystując format TRS tip-send/ring-return. Pozwala to EXTC szybko podłączyć się do dowolnej ścieżki sygnału, kiedy jest to potrzebne.

typ obwodu

tranzystorowy z transformatorem w torze sygnałowym

zasilanie

60mA +/- 16VDC

wzmocnienie wyjściowe

12dB - send & receive na maksymalnym poziomie
6dB - send min. / receive max.
0dB - send & receive w pozycji neutralnej

 

nienasycony

nasycony

pasmo przenoszenia

20Hz - 20kHz +/-1.5dB

20Hz - 10kHz +/- 3.5dB
(-8dB @ 20kHz)

THD+N:

>0.005% 0dB

>0.002% 0dB

szumy

-93dB

-84dB

zniekształcenia intermodulacji

>0.003% 0dBu

<0.02% 0dBu

maksymalny sygnał wejściowy

+26dBu

+20dBu

wejścia/wyjścia pętli

wyjście Send 1/4"

wejście Receive 1/4"

złącze

niezbalansowany jack 1/4"

niezbalansowany jack 1/4"

impedancja

1.5 kOhm

10 kOhm

Gain

-14dB do +3dB

-99dB do +9dB

maksymalne wzmocnienie

+/- 3dB

+9dB

wejścia/wyjścia liniowe

wejście

wyjście

złącze

zbalansowany XLR

zbalansowany XLR

impedancja

15 kOhm

200 Ohm

zapas sygnału wejściowego

 

+25dBu