Lag Tiki Uku 8 TKU8 C
2017-09-15

LAG Tiki Uku 8TKU8 C zasługuje na uznanie przede wszystkim dzięki bardzo dobrym parametrom akustycznym oraz ciekawemu designowi.

    

Zdobią go oryginalne akcenty zaczerpnięte prosto z Polinezji (stylowa rozeta, zakończenie podstrunnicy, grafika wewnątrz pudła), ma także charakterystyczne logo na główce. Jeśli chodzi o budowę, to model 8 TKU8 C ma pudło (wraz z płytą wierzchnią) wykonane z laminowanego drewna sapele. Doklejono doń szyjkę z tego samego drewna (dwa lite i sklejone kawałki), na którą naklejono podstrunnicę z drewna orzechowego, odpowiednio twardego, by pewnie trzymać czternaście niklowych progów. Z orzechowca wykonano także mostek ozdobiony takimi samymi markerami co podstrunnica. Otwarte, precyzyjnie strojące klucze to istotny element osprzętu, ponieważ dokładne nastrojenie ukulele to nie taka prosta sprawa. Stabilne klucze o odpowiednim przełożeniu umożliwiają pewny chwyt i mogą ten proces znacznie ułatwić. Nasze ukulele jest w wykończeniu open pore, co oznacza, że trzymając je, mamy kontakt z drewnem (poryto je tylko wsychającym się, chroniącym olejem), a nie z lakierem – dla tych, którzy cenią sobie jak najbliższy kontakt z instrumentem, to dodatkowy atut.


Dzięki Tiki Uku po raz pierwszy usłyszałem, że ukulele też może szczycić się bogactwem składowych harmonicznych w swoim brzmieniu. Tak, to nie tylko dźwięk podstawowy, ale cała jego otoczka utkana z alikwotów, które w przypadku tego modelu Tiki Uku 8 TKU8 C wyraźnie słychać. Drgają struny (oczywiście marki Aquila), rezonuje pudło, wibruje szyjka – cały instrument jest tu aktywny i produkuje słoneczne doznania wyższych rzędów. Nasze wiosełko nie jest zelektryfikowane, ale oczywiście

Zobacz również

Następny news Poprzedni news