Nowa seria głośników instalacyjnych od NEXO.
2021-09-23

Jeśli szukasz wysokiej jakości głośników instalacyjnych, które nie zrujnują zakładanego budżetu, to z pewnością ucieszy Cię nowa seria głośników ePS od NEXO. Trzy 2-drożne kolumny pasywne i dwa dedykowane subbasy to pierwsze modele z nowej serii, która dostarcza wysokiej jakości europejską inżynierię NEXO w opłacalnej cenie.

Czerpiąc z 25 lat sukcesów legendarnej serii PS, inżynierowie NEXO przyjęli podejście "bez zbędnych dodatków", redukując ilość połączeń i opcji montażowych. Seria ePS łączy w sobie wszystkie cechy charakterystyczne dla NEXO: wysoką moc wyjściową, doskonałe pokrycie, kontrolę kierunkową i charakterystyczne brzmienie w kompaktowych drewnianych obudowach o trapezowym kształcie, ze stalowymi maskownicami zapewniającymi odporność na warunki atmosferyczne potwierdzoną certyfikatem IP54 (oraz IP55).

W ofercie znajdują się trzy lekkie obudowy typu point source, w wersjach 6", 8" i 10", wraz z towarzyszącymi im modelami subbasów.  Każda obudowa zawiera 1,4" przetwornik HF i lekki przetwornik LF, z charakterystyczną dla NEXO obrotową tubą, oferującą użytkownikowi różne opcje dyspersji. Wykonane ze sklejki z brzozy bałtyckiej, ePS6, ePS8 i ePS10 oferują wartości szczytowe SPL odpowiednio 125, 128 i 130dB.  ePS6 waży zaledwie 7,1 kg, przy wymiarach 367 mm x 200 mm x 182 mm i posiada pasmo przenoszenia 90 Hz - 20 kHz.  Model ePS8 waży 8,1 kg, ma wymiary 425 mm x 252 mm x 227 mm i charakteryzuje się pasmem przenoszenia 80 Hz - 20 kHz.  Najmocniejszy z trzech modeli, ePS 10 waży 14,8 kg, ma wymiary 533 mm x 318 mm x 283 mm i charakteryzuje się pasmem przenoszenia 70 Hz - 20 kHz. 

Niewielka gama akcesoriów zapewnia zaskakująco szeroki zakres opcji montażu w pionie i poziomie, w tym możliwość zawieszenia na ścianie i suficie, a także możliwość zawieszenia obudów ePS poniżej subwooferów w celu stworzenia szerokopasmowego systemu o niewielkich rozmiarach.

 

 

 

Pełną specyfikację poszczególnych modeli znajdziecie na kartach produktów lub na stronie producenta: https://www.nexo-sa.com/systems/eps-series/

Zobacz również

Następny news Poprzedni news