Peavey

Peavey

Peavey

W historii rozwoju naszej firmy całkowicie oddaliśmy się konstruowaniu coraz lepszych produktów i rozwijaniu technologii, przy najlepszym doborze załogi. Nigdy nie planowaliśmy stać się największym producentem muzycznego wyposażenia … po prostu, tak wyszło. Naszą intencją było, i wciąż jest, stać się najlepszymi. I podczas gdy prawdziwa doskonałość jest nieosiągalnym ludzkim celem, tak dążenie do niej dostarcza nam radości i wzmacnia nasze oddanie na drodze do perfekcji. - Hartley Peavey

Ponad 40 lat w chwale
Peavey Electronics został powołany do życia z inicjatywy Hartleya Peaveya w 1965 roku, by szybko stać się jednym z największych producentów instrumentów muzycznych i profesjonalnego nagłośnienia. Stały i dynamiczny rozwój firmy zaowocował błyskawiczną ekspansją Peavey’a, czego dowodem są 33 funkcjonujące fabryki, usytuowane na 3 kontynentach. Peavey jest ponadto właścicielem 5 innych wiodących producentów sprzętu elektronicznego: Trace Elliot, MediaMatrix, Architectural Acoustics, PVDJ, Crest Audio. Pasmo sukcesów Peavey’a dokumentują liczne nagrody i wyróżnienia dla wytwarzanych produktów, a odbywające się co roku premiery podkreślają innowacyjny status amerykańskiego producenta.

Własne znaczy najlepsze
Peavey korzysta wyłącznie z własnych, unikalnych komponentów wykorzystując do ich produkcji ponad 130 patentów z dziedziny audio i obróbki dźwięku . System antysprzężeniowy FLS®, Analog Acoustic Modeling ACM, Power Sponge czy system zabezpieczeń głośników Sound Guard - to - tylko część patentów, które zmieniły technologię audio na zawsze, a takie nazwy jak Black Widow, Blue Marvel czy Transtube na stałe zagościły w języku muzyków całego świata. Duża część kultowych produktów jest stale udoskonalana i produkowana do dzisiaj.

Legenda żyje wiecznie

IInstrumenty i nagłośnienie Peavey wybrali najwybitniejsi artyści i największe legendy współczesnego Rock’n’Rolla. Z Peavey’em współpracowali już tacy wirtuozi jak Joe Satriani, Eddie Van Halen, Jordan Rudess (Dream Theater), David Ellefson, Max Cavalera, Dweezil Zappa czy Rudy Sarzo - (Whitesnake), ale także najlepsze zespoły świata, w każdym gatunku muzycznym: Faith No More, Soulfly, 3 Doors Down, Chickenfoot, Bon Jovi, Slipknot, Nickelback, In Flames, Machine Head, Tim McGraw, Kenny Chesney, Trivium, Black Stone Cherry, Chimaira, TOTO, Type O Negative, Queensryche, Bullet For My Valentine, Duran Duran, Testament, Cradle Of Filth, Blue Oyster Cult, Sevendust, Rascal Flatts i setki innych.

Media Matrix pionierem
Peavey od 1993r. pod szyldem MediaMatrix rozpoczął pionierskie prace nad cyfrową obróbką dźwięku, wykorzystując najnowszą w tamtym czasie technologię DSP (Digital Signal Procesor). Efektem tych prac jest zaawansowany system MediaMatrix, który stał się standardem w profesjonalnej dystrybucji dźwięku w najbardziej skomplikowanych systemach audio. MediaMatrix można znaleźć w tysiącach miejsc na świecie, min. w Amerykańskim Senacie, Parlamentach Chin, Rosji i Niemiec oraz ponad 25% stadionów amerykańskiej ligii hokejowej NFL.

Peavey dla milardów ludzi
Dotychczasowym ukoronowaniem sukcesów Peaveya był 2008 rok oraz Igrzyska Olimpijskie w Pekinie, sportowe wydarzenie obejrzane i USŁYSZANE przez miliardy ludzi. Za muzykę w tle imprez sportowych oraz za zapowiedzi odpowiedzialne były urządzenia serii MediaMatrix Nion. Systemy były obecne w olbrzymim, 7 poziomowym Koszykarskim Ośrodku Olimpijskim oraz w Hali Strzelniczej, Beijing Olympic Green Tennis Center, Hong Kong Jockey Club i na Stadionie Narodowym w Pekinie.

7 cudów świata
Peavey MediaMatrix jest też obecny w gmachu jednego ze współczesnych 7 Cudów Świata - budynku słynnej Opery w Sydney. Przedstawienia muzyczne i koncerty wymagają najwyższej jakości oprawy audio i spośród wielu firm to właśnie Peavey został wybrany do nagłośnienia tego prestiżowego miejsca.

Sukces w każdej dziedzinie
Peavey współpracuje z gigantami światowych rynków, aby stworzyć produkty-marzenie dla miłośników takich marek jak OCC, Jack Daniels, czy Jagermeister. Współpraca z Orange County Choppers zaowocowała powstaniem kolekcji instrumentów sygnowanych logo tej kultowej marki. Jack Daniels i Jagermeister od lat przodują w wytwarzaniu kultowych trunków – kultowa jest więc już seria gitar, wzmacniaczy i akcesoriów Peavey Jack Daniels. Podobnie w przypadku współpracy z trasami koncertowymi Jagermeister Musictour, które dzięki sprzętowi Peavey’a i udziałowi najbardziej znanych rockowych zespołów, z miejsca stały się legendarnymi wydarzeniami.

Hard Rock Cafe & Peavey
Warty ponad 400 milionów dolarów Hard Rock Park, pierwszy na świecie rock&rollowy lunapark został w całości nagłośniony za pomocą urządzeń Peaveya z wykorzystaniem systemów MediaMatrix oraz głośników Peavey. Wybór ten jest ogromnym wyróżnieniem, gdyż Hard Rock, firma która jest kojarzona z „dobrym brzmieniem”, wybrała właśnie Peavey’a, spośród wszystkich światowych producentów audio.

Nauka świata Peaveya
Peavey Digital Research, z siedzibą w Oxfordzie to grupa ekspertów specjalizujących się w badaniach i rozwoju cyfrowych technik audio i wideo. Dzięki najwyższym kwalifikacjom naukowców z PDR, Peavey wciąż rozwija swoje technologie i kształci kolejne rzesze najlepszych inżynierów.

Peavey dokonał niemożliwego
Najważniejszym pozostaje fakt, że Hartley Peavey stworzył i nadal prowadzi firmę z założeniem dostarczania wysokiej jakości instrumentów i systemów PA przy rozsądnych cenach. Dzięki tej filozofii cała seria produktów: od gitar i wzmacniaczy do dużych scenicznych instalacji koncertowych jest stale dostępna dla muzyków, producentów czy organizatorów imprez na każdym poziomie zaawansowania. Dzięki Peavey’owi, profesjonalny sprzęt muzyczny gości nie tylko na deskach scen i w studiach nagraniowych, ale także w setkach tysięcy domów na całym świecie.

Newsy

16-07-2021

Nowa seria wzmacniaczy PEAVEYa

Kontynuując tradycję innowacji i doskonałości, Peavey wprowadza na rynek wzmacniacz modelujący VYPYR X.

09-12-2020

Gitarowa nowość od Peavey. Seria HP 2

Sygnowana imieniem i nazwiskiem założyciela firmy Hartleya Peaveya seria HP2 to gitary wykonane z niezwykłą dbałością o każdy szczegół.

18-04-2016

Ultralekki wzmacniacz basowy - Peavey MiniMega

Peavey MiniMEGA, dzięki mocy 1000 W, dostarcza pełnego, bogatego brzmienia, charakterystycznego dla marki Peavey, ważąc przy tym jedynie cztery kilogramy. Wykorzystując technologie niespotykane w innych urządzeniach tego typu, MiniMEGA reprezentuje zupełnie nowy poziom kompaktowych wzmacniaczy basowych.

16-02-2016

Piranha - nowy wzmacniacz serii Peavey 6505

Na tegorocznych targach NAMM Peavey zaprezentował najnowszy wzmacniacz gitarowy z serii 6505 o drapieżnej nazwie Piranha. Mimo niewielkich rozmiarów i przy zaledwie 20 W mocy, oferuje on potężne brzmienie i ogromny zapas gainu. Najnowszy członek rodziny 6505 zdecydowanie podkreśla jej legendarne brzmienie.

20-10-2015

Peavey nagrodzony w AV Awards

Hartley Peavey – Prezes i zarazem założyciel marki Peavey otrzymał nagrodę 'Lifetime Achievment Award', za jego pracę i dokonania na przestrzeni ostatnich pięćdziesięciu lat. To już siedemnasta edycja niezwykle prestiżowej uroczystości AV Awards, która gości absolutną czołówkę najważniejszych osobistości branży Audio-Visual z całego świata.