KickStand

Zobacz inne produkty producenta

 Stojak Mikrofonowy do centrali Primacoustic KickStand

KickStand to masywny stojak mikrofonowy do centrali z wbudowanym stabilizatorem, który eliminuje zakłócenia powodowane przez rezonans sceny, podestu perkusyjnego, czy podłogi studia.

 
Najczęstszym problemem realizacyjnym w warunkach koncertowych jest rezonans centrali i wzmacniacza gitary basowej. Wynika on z niskich częstotliwości, które są łatwo przenoszone przez drewnianą podłogę. Dochodzi wtedy do pokrywania się i wzmacniania niektórych częstotliwości, co powoduje niepożądane szczyty i doliny w paśmie sygnału. 

Kolejny problem przedstawiają fizyczne wibracje pedału stopy i niskie pasmo systemu PA. Sprawiają one, że bębny wibrują, a wibracje te przenoszą się przez podest perkusyjny. Mikrofony w pobliżu tych źródeł mogą zbierać ten hałas. KickStand pozwala na wyeliminowanie tych problemów poprzez separację stojaka mikrofonowego od sceny oraz zapewnienie dużej masy stabilizującej, która utrzymuje mikrofon na miejscu. 

Podstawa KickStanda wyłożona jest pianką o wysokiej gęstości. Innowacyjna, laserowo wycięta stalowa platforma posiada kształt klina, co eliminuje fale stojące, oferując jednocześnie wystarczającą wysokość, by pozwolić na wygodną regulację pałąka. Izolacja eliminuje rezonans, a zwiększona masa stabilizuje kapsułę mikrofonu, co zapewnia większą klarowność i lepszą odpowiedź na transjenty. 

KickStand został zaprojektowany z myślą o centrali. Sprawuje się też jednak bardzo dobrze we współpracy ze wzmacniaczami gitary basowej i elektrycznej i z innymi instrumentami generującymi niskie częstotliwości lub mogącymi stracić na brzmieniu lub wydajności przez przedostanie się rezonansu podłogowego do kapsuły mikrofonu.

 

 

  • Stojak pałąkowy i izolator wibracji w jednym
  • Zapobiega przenoszeniu rezonansów na stojak
  • Zwiększa czułość mikrofonu na transjenty
  • Ułatwia uzyskanie dobrego brzmienia i miksowanie

Primacoustic KickStand