Stratus

Zobacz inne produkty producenta

Szerokopasmowy sufitowy ustrój akustyczny Primacoustic Stratus

Primacoustic Stratus to ustrój akustyczny, które zawiesza się nad stołem mikserskim celem kontroli wczesnych odbić i efektu trzepotania oraz pomocy w eliminacji fal stojących, które powodują rezonanse w kluczowym miejscu odsłuchu i miksu. Dzięki takiemu ustrojowi odsłuch będzie kontrolowany, środowisko odsłuchu stanie się bardziej intymne, obszar najlepszego odsłuchu powiększy się, a zmęczenie słuchu zostanie znacznie zredukowane.
Stratus jest niedrogim i atrakcyjnym ustrojem akustycznym, który sprzedawany jest w płaskim opakowaniu, a zainstalowanie go wymaga jedynie śrubokręta i kilku minut czasu. Zestaw zawiera gruby na 5 cm panel akustyczny z włókna szklanego o wymiarach 61 x 122 cm i elementy służące do jego zawieszenia. Włókno szklane pokryte jest mikrosiatką a jego brzegi są laminowane, by uniknąć wysnuwania się cienkich włókien. By zwiększyć walory estetyczne, panele te są pokryte akustycznie przezroczystym materiałem.
Zestaw zawieszenia składa się z dwóch lekkich, aluminiowych szyn oraz mocowań w kształcie litery L, które tworzą sztywną ramę wokół panelu. Aby zawiesić Stratusa wystarczy przytwierdzić go do ramy za pomocą załączonych żyłek. Sprzęt i kołki rozporowe do montażu w ścianach są załączone w zestawie. Najczęściej Stratusy montuje się w licznie trzech sztuk nad stołem mikserskim, by ich szerokość była równa szerokości stołu.
Stratus absorbuje energię akustyczną i zamienia ją w ciepło. Energia dźwięku przemieszcza się jako wibracja powietrza, wchodzi do wnętrza panelu, sprawiając że włókna wibrują i wytwarzają ciepło. Ten termodynamiczna transmisja energii skutecznie pochłania dźwięk i zapobiega jego odbiciu do stanowiska miksowania.
Pojedynczy panel o grubości 5 cm jest w stu procentach skuteczny dla częstotliwości między 400Hz a 20 kHz. Aby kontrolować szersze spektrum częstotliwościowe należy zawiesić Stratusa pod kątem i pozostawić przestrzeń pomiędzy nim a sufitem. Pozwala to panelowi na absorbowanie odbić także z sufitu.

 • Zawiesza się go nad stołem mikserskim lub pozycją odsłuchu
 • Gęsty panel z włókna szklanego pokryty atrakcyjnym materiałem
 • Łatwy w montażu zestaw do podwieszania
 • Eliminuje odbicia między podłogą a sufitem

Specyfikacja:

 • Rama: Wykonana z aluminum
 • Wymiary: 610mm x 1219mm x 51mm
 • Panel: Ukształtowane, półsztywne, nieorganiczne włókna szklane o gęstości (96 kg/m3)
 • Tkanina okrywająca: Nie wpływający na brzmienie poliester
 • Kolor (Kody fabryczne): Czarny = 00, Beżowy = 03, Szary = 08
   

Primacoustic Stratus acoustic ceiling cloud