Testy

2017-07-06

MARSHALL CODE 50

Zaprezentowana w tym roku nowa seria wzmacniaczy CODE Marshalla wykorzystuje autorski, współtworzony z firmą Softube modeling MST (Marshall Softube Technology) i oddaje do dyspozycji precyzyjnie odwzorowane brzmienia niemal wszystkich konstrukcji brytyjskiej marki.

2017-07-05

Gibson SG Special 2017 T

Żaden inny producent gitar nie ma w swojej kolekcji tak wielu profesjonalnych i zarazem niepowtarzalnych instrumentów jak firma Gibson. Historia tej marki jest niewątpliwie fascynująca, a każda z gitar wytworzonych przez Gibsona ma swoją unikalną historię, pomimo że noszą tę samą nazwę. SG Special T ma niezwykle ergonomiczny kształt - jest mały i lekki, a więc sugerowałoby to mniej wyraziste brzmienie. Jednak nic bardziej mylnego! Gitara układa się w ręce bardzo zgrabnie poprzez budowę gryfu, który jest nieznacznie spłaszczony, z równie płaską podstrunnicą, a to z kolei wpływa na możliwość większego komfortu gry.

2017-07-05

Epiphone AJ-210CE NA Outfit

Tym razem mamy propozycję dla średnio zaawansowanych muzyków albo dla tych, którzy szukają dobrego, solidnego wiosła na start. Dzięki temu, że jest to instrument ze stajni Epi, kilku rzeczy możemy być pewni. Po pierwsze, nie znajdziemy tu wad konstrukcyjnych ani montażowych. Po drugie, wykonanie i wykończenie będą na wysokim poziomie, bez najmniejszych powodów do reklamacji. Po trzecie, dzięki typowej budowie (bez eksperymentowania) gitara odezwie się do nas pięknym, pełnym pasmem o słusznej głośności.

2017-07-05

Epiphone Stagebird 6-String Electric Banjo

Sześciostrunowe elektryczne banjo Stagebird to wspaniale wykonany instrument koncertowy, który może urozmaicić każde wykonanie dowolnego utworu. Tylko od nas zależy, czy w aranżu znajdzie się dla niego miejsce.

2017-07-05

Epiphone Inspired by 1966 Century Archtop

Tytułowy instrument to reedycja gitary z 1966 roku, ale słowo „Century" w nazwie jest nawiązaniem do lat trzydziestych z historii Epiphone'a, kiedy to firma produkowała aktualnie najlepsze w historii archtopy wśród wszystkich gitarowych

2017-05-08

Peavey 6505 Piranha Micro Head

Mówi się, że małe pieski szczekają najgłośniej - w wypadku tego wzmacniacza powiedzenie to sprawdza się całkiem dosłownie. Co prawda ryby głosu nie mają, ale za to potrafią ugryźć... i to jeszcze jak! ie tak dawno firma Peavey wprowadziła do swojej oferty mini heady Clas-sic 20 MH, ValveKing 20 MH oraz 6505 MH, będące mniejszymi odpowiednikami lampowych bestsellerów firmy. Prezentowany model 5505 Piranha Micro Head idzie jeszcze o krok dalej, mieszcząc tylko najpotrzebniejsze funkcje w kilka razy mniejszej i lżejszej konstrukcji, a przy tym biorąc sobie za cel reprodukcję ostrych brzmień przesterowanych znanych z dużych modeli 6505. O .Piranii" słyszałem już nie raz - kilkakrotnie wspominaliśmy o niej na łamach „TopGuitar" - ale dopiero teraz było mi dane na własne oczy i uszy przekonać się o jej właściwościach.

2017-04-18

Gibson Les Paul Traditional 2017 T Antique Burst

Po licznych eksperymentach i odważnych ruchach marketingowych, Gibson postanowił uszanować gusta konserwatywnej części swojej klienteli - i chwała mu za to! Testowany w tym miesiącu instrument to najlepszy przykład na to, że niezmienne od lat nie znaczy przestarzałe, a tradycyjne nie przestają być oryginalne.

2017-04-12

Marshall Mid Bluetooth

Mija już ponad sześć lat od chwili, gdy pierwsza generacja słuchawek Marshall ujrzała światło dzienne. Czas na ich kolejne wcielenie, równie atrakcyjne designersko i jeszcze bardziej funkcjonalne.

2017-04-12

Marshall Code 50C

Ponownie jako pierwsi prezentujemy najwyższy dotychczas model serii Code, w zakresie brzmień przygotowany we współpracy z firmą Softube, specjalizującą się w software'owych pluginach brzmieniowych z wysokiej półki.

2017-04-12

Gibson HP 415 W

Ergonomicznie wyprofilowany przekrój gryfu oraz bardziej płaski radius podstrunnicy (16 cali) -dają komfort i precyzję w grze na wszystkich pozycjach, ale wymuszają także prawidłowe ustawienie aparatu, szczególnie istotne dla początkujących.

2017-04-12

Peavey Classic 20 MH

Jeśli chce się tchnąć nowego ducha w prawdziwą legendę, poddaje się ją delikatnemu faceliftingowi, dodając nowe opakowanie, czyli formę zewnętrzną. Head Classic 20 jest tego idealnym przykładem.

  • 1
  • z
  • 31