Testy

2017-07-06

MARSHALL CODE 50

Zaprezentowana w tym roku nowa seria wzmacniaczy CODE Marshalla wykorzystuje autorski, współtworzony z firmą Softube modeling MST (Marshall Softube Technology) i oddaje do dyspozycji precyzyjnie odwzorowane brzmienia niemal wszystkich konstrukcji brytyjskiej marki.

2017-04-11

Epiphone Inspired by 1955 Les Paul Custom Outfit

Jak łatwo się domyślić, nowa propozycja Epiphone'a to gitara pochodząca z edycji limitowanej i jest inspirowana Les Paulem z 1955 roku. Chociaż marka Epiphone należy do Gibsona od bardzo dawna, bo od 1957 roku, to dopiero w ciągu ostatnich lat da się zauważyć, że firma przykłada większą wagę do tego, aby przypomnieć światu o swojej bogatej historii i roli, jaką odegrała w rozwoju gitar elektrycznych. Wystarczy wspomnieć, że to właśnie w fabryce firmy mieszczącej się na Manhattanie pracował sam Les Paul, który rozwijał tam konstrukcję gitary znanej jako The Log.

2017-04-11

Björn Gelotte Les Paul Custom Outfit

Ulubionym instrumentem Björna Gelotte'a z grupy In Flames jest Gibson Les Paul uzbrojony w zestaw aktywnych pickupów marki EMG: 81 przy mostku i 85 przy gryfie. Nic dziwnego, że artysta w końcu doczekał się własnej sygnatury, za którą - co prawda - stoi Gibson, jednak nie bezpośrednio, bowiem instrument sygnowany nazwiskiem gitarzysty wyprodukowano pod szyldem firmy Epiphone (która należy do Gibsona)...

2017-03-07

Novox Mixtour

Możliwość podłączenia kilku źródeł sygnału sprawia, że z Mixtour mogą korzystać np. kabarety i uliczni muzycy, choć znajdzie on też zastosowanie wszędzie tam, gdzie trzeba szybko i sprawnie zapewnić odpowiedni poziom głośności mowy i muzyki. Nie każdy i nie zawsze potrzebuje systemów wyrównanych liniowo i ciężarówki subwooferów, aby nagłośnić jakieś wydarzenie. W wielu wypadkach sprawdzająsiętakiezestawyjakopisanyw lipcowym numerze EiS Mobivox czy przedstawiony poniżej Mixtour.

2016-12-21

Epiphone Brent Hinds Flying V Custom

Epiphone Brent Hinds Flying V Custom to bardzo udany instrument, który wykonano z dużą starannością i w zgodzie z najlepszymi tradycjami lutniczymi. Pomimo klasycznej budowy nie zabrakło tu bardziej nowoczesnych, o ile można tak powiedzieć, dodatków, takich jak wspomniany wcześniej killswitch ukryty w gałce TONE.

2016-12-19

Epiphone Les Paul Ukulele Outfit Vintage Sunburst VS

Epiphone to jakość, która zobowiązuje, i dlatego producent ten potraktował swoje ukulele z całą powagą jako prawdziwy, pełnoprawny instrument. LP Ukulele ma wszystkie cechy zawodowego instrumentu, a ponieważ te maleństwa cały czas są na fali, warto przyjrzeć się propozycji Epiphone'a. Po pierwsze, jest to instrument elektroakustyczny, a zatem ma wszystkie cechy, by móc występować z nim na scenie.

2016-12-19

Eden WTP900 World Tour Pro

TopBass ponownie staje na czele światowej basowej prasy i jako pierwszy przeprowadza test urządzenia, które być może już niedługo będzie królowało na scenach całego świata.

2016-10-31

Marshall 2525C Mini Jubilee

Blisko 30 lat temu, w 1987 roku, firma Marshall Amplification obchodziła wyjątkowy, bo aż podwójny jubileusz. Z jednej strony ten legendarny producent wzmacniaczy świętował swoje 25 urodziny, a z drugiej -założyciel firmy, Jim Marshall, mógł się pochwalić aż 50 latami działalności w branży muzycznej. W efekcie światło dzienne ujrzała całkowicie nowa, limitowana seria wzmacniaczy o nazwie Silver Jubilee

2016-10-31

Emulacja Marshall JPM 2203

Marshall JPM 2203 doczekał się swojej cyfrowej emulacji. Stworzona z udziałem Softube wtyczka UAD ma ponad pięćdziesiąt wbudowanych presetów, wykorzystujących pięć różnych ustawień mikrofonu w stosunku do kolumny.

2016-10-31

Marshall Major II Bluetooth

Lajfstajlowy dział Marshalla nie zasypia gruszek w popiele. wciąż dbając o to. by miłośnicy marki i ludzie w szerokim rozumieniu związani z branią muzyczną mogli używać stylowych, świetnie wykonanych akcesoriów.

2016-10-31

Marshall 2525C Mini Jubilee

Ten niewielki piecyk ma wielką duszę i wielkie serce do gry. Wystarczy podłączyć go do prądu, by przekonać się o niezwykłych walorach nowej propozycji Marshalla.