Testy

2019-03-07

EPIPHONE ES-339 PRO

Geneza współczesnego modelu ES- 339 sięga 1958 r. kiedy skonstruowano Gibsona ES-335 – przełomową gitarę typu semi-hollow body z płytkim pudłem rezonansowym, instrument jak na owe czasy wręcz rewolucyjny, bo idący w kierunku gitar z litym korpusem…

2016-12-21

Epiphone Brent Hinds Flying V Custom

Epiphone Brent Hinds Flying V Custom to bardzo udany instrument, który wykonano z dużą starannością i w zgodzie z najlepszymi tradycjami lutniczymi. Pomimo klasycznej budowy nie zabrakło tu bardziej nowoczesnych, o ile można tak powiedzieć, dodatków, takich jak wspomniany wcześniej killswitch ukryty w gałce TONE.

2016-12-19

Epiphone Les Paul Ukulele Outfit Vintage Sunburst VS

Epiphone to jakość, która zobowiązuje, i dlatego producent ten potraktował swoje ukulele z całą powagą jako prawdziwy, pełnoprawny instrument. LP Ukulele ma wszystkie cechy zawodowego instrumentu, a ponieważ te maleństwa cały czas są na fali, warto przyjrzeć się propozycji Epiphone'a. Po pierwsze, jest to instrument elektroakustyczny, a zatem ma wszystkie cechy, by móc występować z nim na scenie.

2016-12-19

Eden WTP900 World Tour Pro

TopBass ponownie staje na czele światowej basowej prasy i jako pierwszy przeprowadza test urządzenia, które być może już niedługo będzie królowało na scenach całego świata.

2016-10-31

Marshall 2525C Mini Jubilee

Blisko 30 lat temu, w 1987 roku, firma Marshall Amplification obchodziła wyjątkowy, bo aż podwójny jubileusz. Z jednej strony ten legendarny producent wzmacniaczy świętował swoje 25 urodziny, a z drugiej -założyciel firmy, Jim Marshall, mógł się pochwalić aż 50 latami działalności w branży muzycznej. W efekcie światło dzienne ujrzała całkowicie nowa, limitowana seria wzmacniaczy o nazwie Silver Jubilee

2016-10-31

Emulacja Marshall JPM 2203

Marshall JPM 2203 doczekał się swojej cyfrowej emulacji. Stworzona z udziałem Softube wtyczka UAD ma ponad pięćdziesiąt wbudowanych presetów, wykorzystujących pięć różnych ustawień mikrofonu w stosunku do kolumny.

2016-10-31

Marshall Major II Bluetooth

Lajfstajlowy dział Marshalla nie zasypia gruszek w popiele. wciąż dbając o to. by miłośnicy marki i ludzie w szerokim rozumieniu związani z branią muzyczną mogli używać stylowych, świetnie wykonanych akcesoriów.

2016-10-31

Marshall 2525C Mini Jubilee

Ten niewielki piecyk ma wielką duszę i wielkie serce do gry. Wystarczy podłączyć go do prądu, by przekonać się o niezwykłych walorach nowej propozycji Marshalla.

2016-10-31

Peavey Vypyr Pro 100

Peavey Vypyr Pro 100 daje nam do dyspozycji ponad setkę wzmacniaczy i efektów wymodelowanych na bazie autentycznych, znanych i cenionych w świecie gitarowym sprzętów. Znajdziemy wśród nich zarówno produkty własne marki Peavey, między innymi wzmacniacze 6505, XXX czy Budda, jak i innych producentów.

2016-10-20

Marshall CODE 25

Coraz bardziej widoczny w ostatnich latach rozwój cyfrowego modelingu i symulacji wzmacniaczy gitarowych przekłada się na wzrost jakości tego typu brzmień oraz pojawianiu się w ofercie producentów również konstrukcji typu combo czy head, w pełni wykorzystujących dobrodziejstwa nowoczesnej technologii. Do niedawna wyjątkiem był tu Marshall, który w tym roku zaprezentował serię wzmacniaczy CODE, opartych na autorskim, współtworzonym z firmą Softube modelingu MST, czyli Marshall Softube Technology

2016-10-20

Gibson Les Paul Standard HP 2016

Po obchodzonej w ubiegłym roku setnej rocznicy urodzin Les Paula – znakomitego muzyka, konstruktora, a przede wszystkim wizjonera, którego ucieleśnione pomysły znaczyły rozwój instrumentów i sprzętu muzycznego niczym kamienie milowe – Gibson nie spoczął na laurach i zaprezentował instrumenty wyposażone w kolejne innowacyjne rozwiązania…