Line 6 POD HD Pro X
2014-04-24

Firma Line 6 premierą nowego flagowego POD-a po raz kolejny roznieca dyskusję i zmusza nas do zadawania pytań typu: lampa czy cyfra.
POD HD Pro X jest rackowym odpowiednikiem HD500X, czyli obecnie najbardziej zaawansowanego procesora w katalogu Line 6. Obecnie standardem stało się posiadanie przez studia nagraniowe możliwości oferowania symulacji gitarowych wzmacniaczy. Jest to sprawa właściwie bezdyskusyjna. Wersja Pro X jest właśnie taką studyjną inkarnacją technologii, którą Line 6 nieustannie rozwija. Lecz co nowego spotyka nas w Line 6 POD HD Pro X w stosunku do wciąż obecnego na rynku POD HD Pro? Jeśli spojrzeć na zewnętrzne panele obudowy urządzenia - to niewiele. Panel frontowy ma dokładnie ten sam zestaw pokręteł i przycisków. Podobna sytuacja jest na panelu tylnym, znajdziemy tam takie same gniazda in/out jak w poprzedniku. Struktura wewnętrzna - software'owa, również nie uległa zasadniczej zmianie. Zatem - co się zmieniło?
 
Kluczowa różnica to mocniejszy procesor i choć w specyfikacji jest to drobiazg, to dla komfortu i jakości pracy urządzenia odgrywa on ogromną rolę.