Gibson 59 Les Paul Standard Honey Lemon Fade Gloss NH

Zobacz inne produkty producenta Gibson

Rok 1959 jest powszechnie uznany za szczytowy dla osiągnięć Gibsona w dziedzinie produkcji gitar elektrycznych, a to za sprawą najsłynniejszej gitary „sunburst” Les Paul Standard. Z początku była to komercyjna porażka, ale z czasem model został przyjęty i zyskał sympatię przez jednych z największych na świecie gitarzystów - Jimmy'ego Page'a, Duane'a Allmana, Mike'a Bloomfielda, Keitha Richardsa, Erica Claptona i Billy'ego Gibbonsa, żeby wymienić tylko kilka słynnych nazwisk. Za sprawą ograniczonej ilości wyprodukowanych egzemplarzy i powszechnego pożądania wśród gitarzystów i kolekcjonerów z całego świata oryginalne gitary z 1959 osiągają astronomiczną wartość. Gitary pochodzące z Historic Collection to najbardziej zbliżone do oryginału instrumenty odwzorowane z wszelkimi detalami i szczegółami oryginalnej specyfikacji. Re-edycja gitary R9 z Gibson Historic Collection powraca w nowych odsłonach kolorystycznych oraz opcjach VOS i GLOSS.

Seria: Gibson Custom Historic Collection

Styl: Les Paul

Korpus: lity mahoń - Lightweight Solid Mahogany Body

Top: 2 kawałki klonu - Figured Maple Top

Weight Relief: Brak

Gryf: lity mahoń, Solid Mahogany, Long Tenon, Hide Glue Fit

Profil gryfu: Authentic ’59 Medium C-shape

Podstrunnica: lity palisander, Solid Rosewood, Hide Glue Fit

Menzura: 24,75”

Progi: 22

Siodełko: Nylon

Inrustacje: Cellulose Trapezoid

Osprzęt: Nickel

Mostek: ABR-1

Strunociąg: Lightweight Aluminium

Gałki: Replica Butyrate Gold Top Hats

Klucze: Single Band Kluson Deluxe

Przetworniki: Custombucker (Bridge/Neck)

Kontrola: 2x 500K CTS potencjometry głośności, 2x 500K CTS potencjometry tonu, ręczne (Hand-Wired) połączenie z kondensatorem Bumblebee, przełącznik trójpozycyjny Switchcraft

Twardy futerał: Brown/Pink Lacquered 50s Replica Case

Ustaw kolor szyfrujacy w internetowym rozwiazaniu kostki rubika i program znajdzie rozwiazanie dla Ciebie. Odwiedz Ruwix w poszukiwaniu interesujacych artykulów o ukladanki kostki.