Alesis Q49

Zobacz inne produkty producenta Alesis

Kod produktu 0090050

Klawiatura sterująca Alesis Q49

    

Q49 jest 49-klawiszową klawiaturą sterującą, która współpracuje właściwie z każdym oprogramowaniem muzycznym, czy urządzeniami MIDI. Ta niewielka klawiatura zawiera łącze USB-MIDI oraz tradycyjne łącza MIDI dla łatwego i szybkiego połączenia z komputerami Mac, PC oraz urządzeniami MIDI. Q49 zapewnia użytkownikom maksymalną kontrolę, posiadając takie udogodnienia, jak np. pokrętła modulacji i pitch, przyciski octave up oraz down.

Ableton Live LiteAlesis Edition

Q49 zaopatrzona jest w oprogramowanie Ableton Live LiteAlesis Edition. Pozwala to realizować, rejestrować i sekwencjonować muzykę od razu po wyjęciu z pudełka.

AIR Ignite (dostępny w dziale: do pobrania)

Do każdej klawiatury dołączone jest oprogramowanie AIR Ignite. Istnieje również możliwość pobrania aplikacji ze strony producenta, na licencji opartej o numer seryjny klawiatury Alesis. 

Najważniejszą cechą oprogramowania AIR Ignite jest pełna (półautomatyczna) integracja z dowolną klawiaturą Alesis, bez konieczności dokonywania czasochłonnej konfiguracji. Wystarczy podłączyć urządzenie do komputera i wybrać w ustawieniach programu sterownik odpowiadający posiadanemu modelowi klawiatury. 

Ignite to aplikacja, która utożsamia się z naturalną i bardzo muzyczną ideologią tworzenia, łączenia oraz aranżacji muzycznych pomysłów. Intuicyjny interfejs graficzny zachęca do eksperymentowania oraz odkrywania nowych kierunków. Wbudowane moduły MIDI Chord oraz odtwarzacz fraz to narzędzia, które bardzo skutecznie wspierają wszystkie działania produkcyjne. Dodatkowo, rozbudowana biblioteka brzmień instrumentów (275) tworzy niezależne środowisko produkcji muzycznej. Gotowe projekty mogą być udostępniane innym użytkownikom za pośrednictwem Sound Cloud oraz eksportowane do formatów WAV i MIDI, kompatybilnych z innymi platformami, takimi jak np. Pro Tools.

Specyfikacja:

  • Klawiatura: 4-oktawowa ,49 klawiszy
  • Zasilanie: USB, 9V DC, 500mA
  • Dołączone akcesoria: Instrukcja Quick Start, kabel USB
  • Wyjścia MIDI: 1 x 5-pinowe gniazdo
  • USB: 1 złącze Slave (MIDI przez USB)
  • Wymiary (SxGxW):  81cm x 19cm x 6cm

Q49

seria Q