Nexo STM B112 Bass Module

Zobacz inne produkty producenta Nexo

Kod produktu

Moduł niskotonowy NEXO STM z obudową wykonaną metodą wtryskową, oparty na neodymowym, 12-calowym głośniku o mocy 3000W z cewką o średnicy 4”. Moduł ma tę samą formę (wymiary i masa) co szerokopasmowy M46. Hybrydowe umiejscowienie membrany horn-loaded, potęguje skuteczność głośnika, produkując dodatkowe 6dB energii w stosunku do standardowego, frontowego montażu głośnika (w takim paśmie roboczym).

Przez wiele lat zasady biznesu sektora nagłośnieniowego były dyktowane przez producentów sprzętu. Każda firma nagłośnieniowa potrzebowała kilku systemów, dostosowanych do różnych potrzeb: jeden do systemów mobilnych, inny dla zleceń korporacji, inny do grania plenerów a jeszcze inny na potrzeby konferencji. W konsekwencji prowadziło to do posiadania nadmiaru sprzętu, który większość czasu spędzał w magazynie, zamiast na siebie pracować.

STM całkowicie zmienia tę koncepcję. Scale Through Modularity oferuje nową koncepcję wszechstronności, pozwalając użytkownikowi na tworzenie szerokiej gamy systemów, na bazie czterech głównych modułów. Bez względu na skalę, systemy STM są w stanie zdeklasować istniejące już rozwiązania.

Oczywistą konkluzją jest to, że większa wszechstronność podnosi rentowność inwestycji. W przypadku systemu NEXO STM to dopiero pierwsza z zalet. Począwszy od przechowywania systemu i jego konfiguracji, poprzez logistykę oraz montaż, kończąc na okablowaniu i wzmacniaczach, STM oferuje duże oszczędności operacyjne, logistyczne oraz finansowe na każdym etapie konfiguracji. Dowolna skala systemu może być uzyskana poprzez kombinację czterech, niewielkich i proporcjonalnych modułów.

Bez względu na to, czy konfiguracja dotyczy prostego naziemnego stacka, czy podwieszanego nagłośnienia stadionu, STM umożliwia szybkie i łatwe zmontowanie kompletnego systemu. Może to być wydarzenie z udziałem tysiąca osób lub stu tysięcy. STM może być łączone w grona o pojedyncze, podwójne lub potrójne. Możliwość dołączenia modułu niskotonowego zapewnia ogromny zapas dynamiki masywnego dołu.

Projektując STM, Nexo uwzględniło nie tylko wszechstronność systemu będącego w użyciu, ale również efektywność i funkcjonalność wszystkich pozostałych etapów nagłośnienia. Modułowa charakterystyka, proste przechowywanie i transport oraz uniwersalne racki z końcówkami mocy, pozwalają  znacznie zredukować koszty operacyjne, co wpływa na szybszy zwrot dokonanej inwestycji.

Innowacyjny system łączenia modułów oparty o PistonRing i REDLock pozwala jednej osobie samodzielnie złożyć dowolna konfigurację modułów. Wybierając tryb Compression-mode, system pozostaje całkowicie pionowy podczas podnoszenia i nie wymaga stosowania odciągów lub też popychania.

NEXO Universal Amp Rack (NUAR) może zasilić dwanaście modułów STM w trzech grupach. Oferuje przy tym miejsce na wzmacniacze NXAMP4x4, dwa moduły wejść cyfrowych, dwa moduły wyjść cyfrowych, opcjonalne karty EtherNet lub Dante.

  • głośnik: 1 x 3000W 12”
  • skuteczność: 141dB SPL
  • pasmo przenoszenia: 63Hz – 200Hz
  • wymiary: 350 x 575 x 715 mm
  • masa: 55kg

Prezentacja systemu

Konfiguracja STM

STM PSB 02 HD

Prezentacja systemu 2

Systemy rackowe NUAR

Montaż i transport

Gdzie zainstalowano STM?