Limitowany Epiphone Les Paul Goldtop Joe`a Bonamassy dostępny w dystrybucji!
2011-01-24
Limitowany Epiphone Les Paul Goldtop Joe`a Bonamassy jest już dostępny w polskiej dystrybucji. Model ten, zaprojektowany w ścisłej współpracy z muzykiem, bardzo mocno przypomina osobistego Goldtopa Bonamassy. Gitara cechuje się kilkoma vintage'owymi właściwościami. Mowa o tradycyjnym profilu gryfu 1959, z którego słynęły popularne Les Paule z lat 50, a także przetwornikach Gibson Burstbucker, które teraz zapewniają jeszcze większe możliwości brzmieniowe. Limitowany do 1000 egzemplarzy, nowy model Epiphone Joe Bonamassa Les Paul Goldtop zdecydowanie ustanowi nowy standard wśród wysokiej jakości gitar dostępnych w przystępnej cenie.
Wielu muzyków twierdzi, że Les Paul 1959 to 'święty gral' wśród gitar elektrycznych, a trzeba przyznać, że nowy Bonamassa Goldtop dzieli z nim wiele wartościowych cech. Po pierwsze jest to korpus z litego mahoniu połączony z twardą, klonową nakładką. Dzięki takiemu połączeniu brzmienie gitary jest ciepłe, ale zachowuje ten specyficzny dla Les Paula 'pazur'. Mahoniowy gryf jest ręcznie dopasowany i wklejony głęboko w korpus za pomocą wysokiej jakości kleju TiteBond(R). Gryf wklejony jest bardzo głęboko, sięgając aż do pierwszej komory na przetwornik. Zapewnia to nieporównywalną stabilność i wytrzymałość gryfu, a także zwiększony kontakt 'drewno-drewno' z korpusem. To wszystko owocuje słodszym brzmieniem oraz dłuższym sustainem. Dzięki masywnemu gryfowi o okrągłym profilu, gra na instrumencie jest jeszcze wygodniejsza, a brzmienie gitary zyskuje dodatkowe ciepło oraz sustain.
Klasyczne brzmienie tego modelu zawdzięczamy w dużej mierze słynnym przetwornikom Burstbucker produkowanym przez Gibsona. BurstBuckery replikują brzmienie legendarnych pickupów PAF Gibsona. To właśnie one nadały modelowi Les Paul '59 ten słynny sound, za który wszyscy go tak uwielbiają. Magnesy oraz cewki przetworników modelu Bonamassy wykonane są zgodnie z konstrukcją oryginalnych PAFów. Seth Lover, człowiek który wynalazł humbuckery, zawsze powtarzał, że trzeba nawijać zwojnice "aż będą pełne". Kiedy dwie cewki w jednym przetworniku posiadają różną ilość nawinięć, brzmienie humbuckerów zyskuje swój klasyczny pazur. To właśnie brzmienie, które BurstBuckery replikują. Przy gryfie umieszczony jest Burstbucker-2, który wykonany został na wzór pickupów Gibson '57 Classic. Przetwornik Burstbucker-3 znajdujący się w pozycji przy mostku posiada większą ilość nawinięć, co powoduje ostrzejszy sygnał wyjściowy. Wspaniale współpracuje on z BB-2 umieszczonym przy gryfie.
Podczas gdy większość Goldtopów zawiera plastikowe dodatki o kremowym kolorze oraz brązowy tył korpusu, nowy model Bonamassy odchodzi od tej tradycji będąc zaopatrzonym w czarne obręcze przetworników, czarną maskownicę oraz czarną osłonkę przełącznika 3-pozycyjnego. Tył, boki i gryf gitary również wykończone są w kolorze czarnym, co tworzy piorunującą kombinację kolorów: Czarny/Złoty.
Wśród innych niestandardowych właściwości gitary wymienić można 'niedobrany' zestaw pokręteł kontroli (dokładnie jak w gitarze Joe'a); mostek Tune-o-matic ze strunociągiem Stopbar zaopatrzony w opatentowany przez Epiphone'a system LockTone; vintage'owy, niklowany osprzęt; wysokiej jakości klucze Grover™ (14:1); StrapLocki Epiphone'a oraz palisandrową podstrunnicę z 22 progami medium-jumbo. Nazwisko artysty, "Bonamassa" zostało umieszczone na osłonce pręta napinającego. Na tyle główki nadrukowane jest logo "Limited Edition".
To jednak nie wszystko! Każdy z tysiąca egzemplarzy limitowanej gitary Joe Bonamassa Les Paul Goldtop dostępny jest w zestawie ze sztywnym futerałem Lifton-style oraz certyfikatem autentyczności ręcznie podpisanym przez samego muzyka.
Instrument można nabyć w dobrych sklepach muzycznych. Aby zobaczyć listę sklepów - kliknij tutaj.
Aby zobaczyć szczegółową specyfikację instrumentu, kliknij tutaj.