Martin Guitars w Lauda-Audio!
2021-03-04

Z ogromną radością pragniemy poinformować, że firma Lauda-Audio została wyłącznym dystrybutorem marki Martin Guitars na terenie Polski oraz innych krajów Europy Centralnej.

Od powstania w 1833 roku Martin Guitars jest nieprzerwanie firmą rodzinną, zarządzaną obecnie przez Chrisa Martina IV. Trudno przecenić wpływ gitar Martin na historię muzyki, ale również historię gitary jako takiej. To właśnie Martin stworzył najpopularniejszy kształt gitary akustycznej – dreadnought. Dzisiaj gitary Martin dostępne są w wielu kultowych wersjach, a wśród artystów jednoznacznie kojarzących się z gitarami tej firmy znajdują się takie sławy jak Eric Clapton, Sting, Hank Williams, Elvis Presley, Bob Dylan, John Lennon, Neil Young, Ed Sheeran, John Mayer i wielu innych. W 2021 do tego wspaniałego grona dołączył David Gilmour, dla którego Martin przygotował limitowaną wersję modelu D-35 sygnowanego jego nazwiskiem.

Mimo, że Martin Guitars to firma z niezwykle długą, blisko 200 letnią historią to dzisiaj zwraca szczególną uwagę na wyzwania współczesnego świata, dbając o to, aby proces produkcji gitar był zgodny z zasadami zrównoważonego rozwoju i bezpieczny dla środowiska naturalnego.

Gitary Martin dostępne są standardowo w wielu wersjach kształtów, użytych materiałów oraz wykończenia, a tym którzy pragną indywidualnego podejścia firma oferuje możliwość stworzenia wymarzonego instrumentu według własnej specyfikacji w Martin Custom Shop

Martin Guitars posiada również bardzo bogatą ofertę doskonałych strun i akcesoriów.

Pełna lista autoryzowanych dealerów marki Martin będzie wkrótce dostępna stronie Lauda-Audio. 

Zobacz również

Następny news Poprzedni news