NEXO P12 i L15
2019-09-05

Marka NEXO, będąca jednym ze światowych liderów wśród producentów najwyższej klasy systemów nagłośnieniowych, zaprezentowała kolejne wzmocnienie swojej imponującej oferty. Mowa o nowym źródle punktowym P12, które chociaż wyglądem przywodzi na myśl monitor typu wedge, to z powodzeniem może być używane w wielu innych zastosowaniach. Wszystko to dzięki możliwości zmiany położenia , co w krótkim czasie pozwala użytkownikowi na uzyskanie propagacji HF 60°x 60° (opcja standardowa), 90°x 40° lub asymetrycznego 50°- 100°x 40°. Jeśli chodzi o przetworniki, system wyposażony został w specjalnie zaprojektowany neodymowy głośnik LF o średnicy 12” oraz 3-calowy przetwornik HF w konfiguracji koaksjalnej.

Urządzenie doskonale sprawdzi się jako główny system PA na mniejszych realizacjach, gdyż jest w stanie wytworzyć ciśnienie akustyczne na poziomie 138 dB Peak lub 140db Peak (po przejściu w tryb aktywny, za pomocą przełącznika na tylnej części kolumny), jednocześnie przetwarzając częstotliwości w zakresie od 60Hz do 20 kHz.  Mimo swoich możliwości oraz zastosowania odpornej na zadrapania sklejki brzozowej i topolowej, P12 waży mniej niż 20kg i posiada kompaktową budowę.

 

Jako uzupełnienie P12, marka NEXO zaprezentowała również wszechstronny subwoofer L15, oparty na przetworniku o średnicy 15”. Został on wykonany w tym samym standardzie co P12 i oferuje przetwarzanie częstotliwości w zakresie od 40 do 120 Hz, przy imponującym maksymalnym ciśnieniu 139 dB SPL. Nowe urządzenia przedstawione przez NEXO z pewnością znajdą szereg odbiorców zarówno w realizacjach mobilnych, jak i w instalacjach stałych.

Zobacz również

Następny news Poprzedni news