Nowości GIBSON 2021 na NAMM online
2021-02-03

Przez ostatnie 127 lat Gibson był synonimem tworzenia i kształtowania dźwięku. Dzięki instrumentom, które inspirują legendarnych artystów Gibsona i wychowują nowych graczy w każdym pokoleniu i gatunku muzycznym, Gibson stał się prawowitym liderem w branży.

W tym roku wraz z zaangażowaniem wszystkich artystów Gibson pokazał że rok 2021 przenosi markę na kolejny poziom. Zaprezentowano nowe kolekcje współpracując z artystami wirtualnie podczas Winter NAMM 2021 a także na kanałach Gibson w tym Gibson TV, Instagram i Facebook.

Gibson Experience na NAMM 2021 obejmował codzienne wywiady i panele z artystami Gibsona, inżynierami, występy na żywo, premiery nowych produktów i ekskluzywne filmy z rodziny Gibson Brands podczas wydarzenia NAMM Believe In Music za pośrednictwem portalu Gibson znajdującego się pod adresem: hello.gibson.com / namm. można dowiedzieć się więcej o wydarzeniu.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje i pierwsze zdjęcia zaprezentowanych nowości na 2021r. od Gibsona.

Dywizja Gibson USA

Kolekcja Gibson Original Collection. Należą do niej legendarne Les Paul Standard z lat 50. i 60. oraz nowość na 2021 r., Non-reverse Thunderbird Bass posiadający 34-calową skale oraz ulepszony korpus poprawiający równowagę, dostępny będzie w oryginalnych kolorach, w tym Inverness Green, Sparking Burgundy i Pelham Blue.

Non-reverse Thunderbird Bass Pelham BlueNon-reverse Thunderbird Bass Inverness GreenNon-reverse Thunderbird Bass Sparkling Burgundy

Gibson Modern Collection wprowadza nową erę innowacji w ręce graczy na różnych poziomach i gatunkach muzycznych, coś, co Orville Gibson rozpoczął w 1894 roku, a Ted McCarty napędzał w latach 50-tych i 60-tych.

Zawiera wiele współczesnych aktualizacji, które gracze przyjęli z entuzjazmem takich jak: lżejsze korpusy, systemy push-pull do przełączania między cewkami, przetworniki Burst Bucker i P90, innowacyjne wąskie szyjki z asymetrycznymi profilami, wyprofilowane korpusy dla łatwego dostępu do najwyższych progów. W 2021 roku dostępna będzie kolekcja ES Made In Nashville obejmująca modele: ES 339, ES 339 Figured i ES 335 Satin.

ES 335 Satin Vintage Natural

W 2021 roku, Gibson rozszerza współpracę z artystami, dodając nową sygnaturęKirk Douglas SG, opracowany wraz z kapitanem Kirkiem Douglasem z The Roots model, ponadto Slim Harpo ES 330, a także nadchodzącą linię basów, gitar Thunderbird i nie tylko z G2 Genem Simmonsem. Gitara Slash „Victoria” Goldtop dołącza do kolekcji Slash, która jest pierwszą popularną kolekcją gitar dla Gibsona i artysty w historii marki. Kolekcja Slash obejmuje również cztery modele Les Paula i dwa J-45, obejmujące gitary Gibsona, z których Slash korzysta w swojej karierze, inspirując wiele pokoleń graczy na całym świecie.

Kirk Douglas Ebony SGKirk Douglas Invernessgreen SG

Dywizja Gibson Custom Shop

Gibson Custom Shop Historic Collection definiowana przez mistrzowskie techniki lutnicze, które ucieleśniają DNA Gibsona, w tym niezwykle dokładne odtworzenie kultowych kształtów Gibsona obejmujących elementy elektryczne i akustyczne z wyjątkową dbałością o szczegóły.

Nowością na rok 2021 jest 60th Anniversary 1961 SG z Sideways Vibrola w kolorze Cherry Red VOS oraz 60th Anniversary 1961 SG Custom z Sideways Vibrola w kolorze Classic White VOS.

Gibson Custom Shop Modern Collection wykorzystuje najnowocześniejsze techniki projektowania i innowacje, które nadal napędzają branżę. Custom Shop Modern składa się z bardzo eleganckich, doskonałych tonalnie i wyjątkowo ręcznie wykonanych instrumentów.

Nowość na rok 2021, sygnowane przez artystów gitary z Gibson Custom Shop to między innymi Marcus King 1962 ES-345, Peter Frampton „Phenix” Les Paul Custom VOS, Jerry Cantrell „Wine” Custom oraz Sergio Vallin (Mana) 1955 Les Paul Bigsby.

 Marcus King ES

The Custom Shop Murphy Lab

Murphy Lab to nowość w Gibson Custom Shop, będzie kierowane przez Toma Murphy'ego i poświęcone sztuce postarzania gitar przy użyciu najnowszej i najbardziej wyrafinowanej technologii i narzędzi. Każdy rzemieślnik z Murphy Lab został przeszkolony przez Toma Murphy'ego, aby był na poziomie eksperckim, stosując procesy i specyfikacje Toma, aby zapewnić różne poziomy oddające wiek gitary i poziom zużycia od Ultra Light do Ultra Heavy. Murphy Lab będzie oferować kolekcję Murphy Lab z opcjami postarzania dla produktów Made to Measure. Każdy postarzany instrument Murphy Lab przechodzi oddzielną ścieżkę przez Custom Shop, otrzymując nową formułę lakieru. Każdy instrument to wyjątkowe dzieło sztuki, które zapewnia najwyższy wygląd, styl i wrażenia z użytkowania gitar vintage.

Gibson Acoustic i Gibson Acoustic Custom Shop

Wykonane w Bozeman w stanie Montana, Gibson Acoustic to szczyt jakości i doskonałości dźwięku. Każdy instrument celebruje dziedzictwo Gibsona poprzez dokładność, autentyczność, piękno i dbałość o szczegóły.

„Nasze gitary akustyczne definiują dźwięk od 127 lat i zamierzamy wykorzystać to dziedzictwo i wprowadzić nowe kultowe instrumenty w ręce nowych pokoleń muzyków.”

Acoustic Custom Shop Historic Collection zawiera: 1942 Banner J-45, 1942 Banner Southern Jumbo, 1934 Jumbo, 1936 Advanced Jumbo, 1939 J-55, 1952 J-185, 1957 SJ 200, 1960 Hummingbird, Pre-war SJ 200 Rosewood i wiele więcej.

Gibson Acoustic Original Collection to standard gitar akustycznych. Kultowe kształty i elementy, które zapoczątkowały rewolucję, maskownice, tunery i mostki w stylu vintage, tradycyjne inkrustacje i antyczne wykończenia definiują kolekcję Original. Składając hołd naszej kultowej przeszłości, kolekcja Original jest oszałamiającą reprezentacją klasycznych gitar akustycznych Gibson, które kształtowały dźwięk dla wszystkich pokoleń i gatunków muzycznych.

Kolekcja Gibson Acoustic Modern oferuje nowoczesne podejście do naszych klasycznych kształtów z innowacyjnymi aranżacjami, które odpowiadają wymagającym potrzebom dzisiejszego gracza. Nowoczesne brzmienia, łatwe do grania gryfy SlimTaper z bardziej płaskim promieniem podstrunnicy, zamknięte tunery o wysokim współczynniku i zaawansowane systemy pickupów dopełniają kolekcję Modern. Kolekcja Modern opiera się na naszym dziedzictwie i innowacji, wprowadzając nowoczesne funkcje i kształtując dźwięk dla przyszłych pokoleń.

Nowością na rok 2021 jest 12-strunowy model J-45 Standard, a także nowe kolory odzwierciedlające zasady Kolekcji Modern, w tym J-45 Standard w kolorze Cherry, Hummingbird Standard w kolorze Vintage Sunburst, SJ-200 w kolorze Wine Red i Autumn Burst.

J-45 StandardJ-45 Standard Cherry

Hummingbird Standard Vintage SunburstSJ-200 Wine Red

Nowość na 2021 rok od Gibson Acoustic Custom Shop - SJ-200 Western Classic.

Gitary sygnowane przez artystów Gibson Acoustic obejmują nowe modele Orianthi SJ 200, Tom Petty SJ-200 Wildflower, Noel Gallagher J-150 i modele Slash Collection J-45.

Orianthi SJ 200

 

Wykorzystując swoją kultową przeszłość i wychodząc w innowacyjną przyszłość, Gibson przygotował grunt pod nową erę kształtowania dźwięku dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Wszystkie gitary znajdziecie w naszej dystrybucji.


Zobacz również

Następny news Poprzedni news