Alesis i04
2013-01-03

Urządzenie posiada 4 kanały wejściowe. Każdy z nich wyposażono w wejście XLR, gniazdo insertowe 1/4" oraz wejście liniowe 1/4" nadające się również do podłączenia gitary lub basu. i04 posiada cyfrowe preampy oraz dysponuje zasilaniem phantom 48 V dostępnym dla wszystkich 4 wejść. Ciekawą rzeczą jest możliwość podłączenia dodatkowej pary monitorów oraz skierowanie sygnału do procesora FX przy użyciu 4 dostępnych kanałów wyjściowych. Interface ma również standardowe wyjście słuchawkowe 1/4".

Wysokiej jakości przetworniki analogowo-cyfrowe bardzo wiernie konwertują sygnał, gwarantując rejestrację najdrobniejszych szczegółów. Urządzenie posiada wejście-wyjście MIDI, a komunikacja z komputerem odbywa się za pomocą kabla USB - zarówno w przypadku Maca, jak i PC.

W zestawie znajduje się oprogramowanie Cubase LE firmy Steinberg, będące jednym z najbardziej znanych rozwiązań software'owych dostępnych na rynku. Swoją popularność zawdzięcza intuicyjnemu interfejsowi, który umożliwia łatwe komponowanie, nagrywanie, edycję i miksowanie materiału muzycznego. Interfejs i04 jest kolejnym produktem, który potwierdza fakt, że Alesis jest firmą o bardzo dużym doświadczeniu w projektowaniu urządzeń przeznaczonych do pracy w studiu. Firma posiada ogromny potencjał technologiczny - to ważne, bo tylko takie firmy są w stanie minimalizować koszty urządzeń bez uszczerbku na jakości. Prawdę mówiąc, Alesis i04 jest urządzeniem, które zaspokoi większość potrzeb w domowym studiu, dopóki nie będziemy potrzebować czegoś więcej - może i026?