Marshall 2525C Mini Jubilee
2016-10-31
W skład tej serii wchodziły wzmacniacze 2555 (head o mocy 100W), 2550 (head o mocy 50W) oraz kilka konstrukcji zamkniętych w obudowie combo o symbolach rozpoczynających się cyframi 255. Nietrudno zauważyć, że urządzenia te bazowały na sprawdzonym modelu JCM800, przy czym mogły się pochwalić na nowo zaprojektowaną sekcją przedwzmacniacza oraz zmodyfikowanym stopniem mocy. Ciekawą funkcjonalnością była możliwość ograniczenia mocy - na przykład head 2550 mógł pracować zarówno z mocą 100W, jaki 50W. W tym miesiącu przyjrzymy się nowemu wzmacniaczowi typu combo Marshall 2525C Mini Jubilee. Jest to konstrukcja o mocy 20W, która pochodzi z serii Mini Jubilee będącej nawiązaniem do linii produktów z roku 1987.
BUDOWA
Pod względem wizualnym wzmacniacz nie odbiega zbytnio od swoich starszych o blisko 30 lat braci. Obudowa charakteryzuje się niewielkimi rozmiarami wynoszącymi 490x475x280 mm oraz umiarkowaną wagą 19 kg. Całość została wykończona warstwą srebrnego winylu i uzupełniona plastikowymi narożnikami ochronnymi. Na czarnej maskownicy znalazło się logo producenta, nie ma już jednak dodatkowej tabliczki informacyjnej umieszczanej wcześniej w dolnym rogu obudowy. Brzegi
maskownicy ozdobiono jasnym ożyłkowaniem. Combo zostało wykonane w klasyczny, typowy dla Marshalla sposób - bez zbędnych dodatków. Nie ma również żadnych przełączników (np. do wyboru kanału), ale o tym napiszę za chwilę. Na płycie gómej zamontowano estetyczną rączkę do przenoszenia urządzenia z chromowanymi okuciami. Marshall 2525C to combo łączące w sobie cechy konstrukcji zarówno otwartych, jak i zamkniętych, ponieważ z tyłu obudowy znajduje się jedynie niewielkich rozmiarów szczelina rezonansowa. Dzięki temu głośnik jest wyjątkowo dobrze zabezpieczony przed przypadkowym uszkodzeniem, podobnie jak zresztą lampy, które zostały ukryte we wnętrzu wzmacniacza za solidnym metalowym grillem wykonanym z blachy perforowanej.
2525C Mini Jubilee dysponuje mocą 20W, która może być zredukowana do wartości 5W. Na pokładzie wzmacniacza znalazł się 12-calowy głośnik Celestion G12M-25 Greenback, a także trzy lampy ECC83 w sekcji przedwzmacniacza oraz dwie EL34 w stopniu mocy. Projektując nowy wzmacniacz, producent zdecydował się zastosować preamp ze wzmacniacza 2555X Vintage Re-Issue, który miał swój debiut w zeszłym roku i został oparty na oryginalnym układzie z 1987 roku. Nie jest to więc pierwsza próba wskrzeszenia serii Silver Jubilee.