Nowe sygnatury od Epiphone
2019-12-13

Mamy świetną informację dotyczącą fanów sygnatur. Ostatnio Epiphone zaprezentował dwie nowe gitary Les Paul, które wspierane są przez znane i wielkie nazwiska: Joe Bonamassa oraz Tommy Thayer z KISS.

Gitara Joe Bonamassy toNorm Burst”, czyli szósty z kolei jego instrument w Epiphone, który od lat współpracuje przy tworzeniu nowych instrumentów. Jak wiecie Joe jest kolekcjonerem instrumentów i posiada ogromną wiedzę dotyczącą ich historii. Norm Burst jest hołdem dla oryginalnego Les Paul Standard 1960, którego nabył w sklepie Norm Rare Guitars. Jak powiedział: „to najczystszy z moich vinteagovych gitar”, a to dlatego że w momencie zakupu instrument posiadał oryginalne zawieszki (tagi) na główce i dokumentację, co powodowało że gitara wcale nie wyglądała na instrument sprzed 60-ciu lat. Nowy model Epiphone posiada AA Maple top i mahoniowe body, dodatkowo jest wyposażony w humbuckery Epiphone ProBucker™ oraz Mallory™ tone caps i oryginalne 50’s style połączenia. Model ten jak przystało na sygnaturę posiada certyfikat autentyczności oraz twardy futerał w zestawie.

Nowa gitara Tommy Thayer z KISS to czysty Rock’n Roll. Electric Blue - bo tak się nazywa, to po prostu klasyczny Les Paul z humbuckerami Seymour Duncan JB™. Za wygląd i design kolorystyczny odpowiadał Johny Douglas. Gitara jest czwartym z kolei modelem sygnowanym przez Thommiego i nie ustępuje żadnemu z poprzedników. Korpus instrumentu wykonano z mahoniu, a na jego topie znajduje się nakładka klonowa. Dodatkowo instrument posiada profil gryfu 60’s Slim taper oraz klucze Grover® Rotomatic z przełożeniem 18:1. W zestawie certyfikat autentyczności oraz twardy futerał. Z pewnością będziecie mogli zobaczyć gitarę na żywo przy okazji światowego tourne KISS: „ KISS’ End of the Road Tour.”

 

 

 

 

 

 

 

Zobacz również

Następny news Poprzedni news