Lag Tramontane THV30DCE HyVibe
2019-11-19

Absolutną nowością pod względem technologicznym jest inteligentna hybrydowa smart-gitara akustyczna. Zamontowano w niej preamp, który jest zarówno preampem gitarowym, pedalboardem, systemem bezprzewodowym i looperem małych głośników umieszczonych od spodu płyty wierzchniej, przymocowanych do niej w konkretnych miejscach. Głośniki te przenoszą efekty modulacyjne oraz wszystkie wygenerowane przez HiVibe System sygnały akustyczne w czasie rzeczywistym z powrotem do wnętrza gitary. Sygnały powodują rezonans całej konstrukcji, podobnie jak również struny przez co gitara gra własnym dźwiękiem akustycznym, ale także efektami cyfrowymi, które wybrzmiewają z pudła rezonansowego. Gitara nie potrzebuje kabla – dźwięk może być „zbierany” mikrofonami, a sygnał trafiać bezpośrednio do preampu, karty dźwiękowej, interfejsu audio lub stołu mikserskiego. Wszystkie słyszalne efekty generowane przez system są pochodną brzmienia samej gitary, a wywoływane są w pudle rezonansowym i gitara po prostu gra nimi sama z siebie, tak jak gra zwykła gitara akustyczna, tylko że z możliwością gry brzmieniem zmodulowanym.

Lag Tramontane THV30DCE HyVibe

Specyfikacja: płyta wierzchnia ze świerku bearclaw Engelman, boki i tył z bocote (twarde drewno egzotyczne), szyjka z mahoniu, a podstrunnica i mostek to blackwood.
Innowacyjnym rozwiązaniem jest to, że poza generowanymi akustycznie efektami cyfrowymi HyVibe System posiada również metronom i looper, a gitara akustyczna może się łączyć z głośnikiem, który będzie wzmacniał sygnał z telefonu za pośrednictwem Bluetooth. System ładowany jest przez USB i zapewnia około 10 godzin użytkowania. Dodatkowo dostępna jest bezpłatna aplikacja, która zwiększy funkcjonalność i elastyczność HyVibe System.

Zobacz również

Następny news Poprzedni news