Audix przedstawia A231: nowy standard wśród studyjnych mikrofonów
2021-11-19

Marka Audix od lat zapewnia perfekcyjne rozwiązania na polu produkcji mikrofonów pojemnościowych. Co więcej, z każdym kolejnym urządzeniem jest w stanie przesunąć granice swoich możliwości jeszcze dalej. Nie inaczej rzecz miała się przy premierze nowego modelu: A231.

Jest to mikrofon przeznaczony dla profesjonalistów nagrywających w warunkach studyjnych, ale dzięki kardioidalnej charakterystyce kierunkowej można go stosować praktycznie wszędzie. Jego kapsuła mierzy 33 mm i – jak chwali się producent – wykorzystuje 25% więcej powierzchni membrany niż podobne modele konkurencji.

Tak jak w przypadku poprzednika (A131), grill w Audix A231 to podwójnie pleciona siatka ze stopu stali i cienki filtr z pianki akustycznej. Siatka zabezpiecza przed skutkami uderzeń, które mogą się przytrafić podczas nagrywania – zwłaszcza w plenerze.

Ponadto, na pokładzie obecne jest też zabezpieczenie antywstrząsowe, co eliminuje konieczność stosowania osobnych systemów. Mikrofon posiada dzięki temu izolację od wszelkich wibracji i zakłóceń mechanicznych.

Nadaje się perfekcyjnie do nagrywania nie tylko wokalu, ale również instrumentów. Maksymalne SPL wynosi 140 dB, dzięki czemu można rejestrować nim dźwięki bębnów czy wzmacniaczy. Z kolei parametry związane z szumami własnymi (12 dBA) oraz zakresem dynamiki (128 dB) oznaczają, że A231 sprawdzi się też przy nagrywaniu orkiestry, instrumentów smyczkowych lub kontrabasu.

Na koniec zostawiliśmy sobie kwestię designu. Ten uległ niewielkiej zmianie względem A131, nawiązując trochę do modelu SCX25A. Mowa oczywiście o widocznym na pierwszy rzut oka złoconym pasie z mosiądzu. Nie tylko wyróżnia on urządzenie, ale też dodaje mu nieco więcej masy. Mikrofon jest też wyższy i szerszy od swoich poprzedników.

A231 stanowi kolejny dowód na to, że marka Audix nie spoczywa na laurach i nadal dąży do rozwoju własnych produktów. Kto najbardziej powinien zainteresować się tym sprzętem? Ze względu na swoją wszechstronność, okaże się przydatny w codziennej pracy zarówno wokalistów i instrumentalistów, jak i radiowców, podcasterów, lektorów czy youtuberów.

Audix A231 będzie skutecznym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie wymagana jest jakość dźwięku na profesjonalnym poziomie.


Zobacz również

Następny news Poprzedni news