Premiera HK AUDIO Linear 9
2021-11-17

NOWA JAKOŚĆ NAGŁOŚNIENIA

Powiedzieć, że LINEAR 9 to głośna premiera, to jak niczego nie powiedzieć. Nowa flagowa linia sprzętu nagłośnieniowego marki HK Audio jest odpowiedzią na surowe wymogi nawet najbardziej zaawansowanych użytkowników. I to odpowiedzią, jakiej oczekiwalibyśmy od brandu o takim doświadczeniu i mocnej pozycji na rynku.

LINEAR 9 to wysokiej klasy sprzęt nagłośnieniowy, zapakowany w obudowy z brzozowego multipleksu pokrytego materiałem PU; potężne głośniki, wzmacniacze klasy D, układy DSP najnowszej generacji oraz uniwersalna łączność.

Najmocniejszym punktem tej linii jest model LINEAR 9 210 LTA. Czyli niesamowicie wydajny głośnik z punktowym źródłem dźwięku, zapewniający wyśmienity poziom ciśnienia akustycznego. A przy tym charakteryzujący się potężną mocą.

W skład rodziny LINEAR 9 wchodzą również dwa uniwersalne modele o wszechstronnym zastosowaniu i kompaktowych rozmiarach (110 XA i 112 XA) oraz dwa wysokiej klasy subwoofery 18”, wyposażone w funkcjonalne filtry pozwalające uzyskać skuteczne konfiguracje kardioidalne.

Tyle słowem wstępu, przyjrzyjmy się teraz konkretnym modelom z serii LINEAR 9!

LINEAR 9 110 XA

Gabarytowo jest to najmniejszy przedstawiciel linii. Dzięki niskiemu profilowi i małej powierzchni podstawy, świetnie sprawdza się w roli monitora scenicznego. Jako jednostka sparowana z subwooferem działa z mocą i precyzją, która może zaskoczyć w przypadku tak niewielkiego modelu. Jako głośnik w trybie standalone, 110 XA zapewnia doskonałe zrozumienie mowy lektora dzięki wysokiej klasy funkcjom, takim jak wbudowane filtrowanie FIR 60 dB.

LINEAR 9 112 XA

Gdy stosuje się go jako kompaktowy monitor sceniczny, wyjście DSP tego głośnika może z łatwością kontrolować podłączone konwencjonalnie zasilane monitory. W połączeniu z kilkoma subwooferami, model ten charakteryzują potężne niskie tony i wysoki poziom ciśnienia akustycznego. A jako samodzielny głośnik, dzięki takim funkcjom, jak filtrowanie FIR 60 dB, zapewnia perfekcyjną zrozumiałość mowy. Podsumowując: to uniwersalny koncertowy głośnik dla muzycznych eventów o różnorodnej charakterystyce.

LINEAR 9 210 LTA

Ten punktowy głośnik o stałej krzywiźnie charakteryzuje się pierwszorzędną wydajnością w poziomych klastrach. Pracując jako samodzielne urządzenie, pokrywa wyznaczony obszar widowni z doskonałą kierunkowością. Nowo opracowany transformator MCT przynosi korzyści w postaci wyjątkowo niskich zniekształceń i wspomnianej precyzyjnej kierunkowości – w bardziej kompaktowej obudowie. Mając na pokładzie MCT, model ten jest w stanie zapewnić nieskazitelnie czysty dźwięk nawet przy ekstremalnym ciśnieniu akustycznym. Odnajduje się w scenariuszach, które w innym wypadku oznaczałyby konieczność zastosowania systemu line array.

LINEAR 9 118 Sub A

Mały i lekki, a mimo to potężny – ten subwoofer o promieniowaniu bezpośrednim pakuje wydajność basu w obudowę o niewielkich rozmiarach, wyjątkowo łatwą w transporcie. Ustawienie konfiguracji kardioidalnej jest wyjątkowo proste dzięki wbudowanemu zestawowi filtrów. Z charakterystyką częstotliwościową dopasowaną do modelu 118 Sub BA, świetnie spisuje się w zestawieniu ze swoim większym “bratem”: oba urządzenia dają znakomitą jakość brzmienia.

LINEAR 9 118 Sub BA

Wyposażony w większą obudowę, model ten zapewnia potężniejsze i głębsze brzmienie. Z jego wygodnymi opcjami kardioidalnymi o wiele łatwiej osiągnąć złoty środek między jakością dźwięku a surowymi regulacjami limitującymi możliwe poziomy ciśnienia akustycznego. Z pasmem przenoszenia i charakterystyką fazową dopasowaną do bardziej kompaktowego modelu LINEAR 9 110 Sub A, urządzenia te doskonale współpracują ze sobą, co przekłada się bezpośrednio na wysoką jakość brzmienia.


Zobacz również

Następny news Poprzedni news