Testy

2017-07-05

Epiphone Stagebird 6-String Electric Banjo

Sześciostrunowe elektryczne banjo Stagebird to wspaniale wykonany instrument koncertowy, który może urozmaicić każde wykonanie dowolnego utworu. Tylko od nas zależy, czy w aranżu znajdzie się dla niego miejsce.

2017-07-05

Epiphone Inspired by 1966 Century Archtop

Tytułowy instrument to reedycja gitary z 1966 roku, ale słowo „Century" w nazwie jest nawiązaniem do lat trzydziestych z historii Epiphone'a, kiedy to firma produkowała aktualnie najlepsze w historii archtopy wśród wszystkich gitarowych

2017-05-08

Peavey 6505 Piranha Micro Head

Mówi się, że małe pieski szczekają najgłośniej - w wypadku tego wzmacniacza powiedzenie to sprawdza się całkiem dosłownie. Co prawda ryby głosu nie mają, ale za to potrafią ugryźć... i to jeszcze jak! ie tak dawno firma Peavey wprowadziła do swojej oferty mini heady Clas-sic 20 MH, ValveKing 20 MH oraz 6505 MH, będące mniejszymi odpowiednikami lampowych bestsellerów firmy. Prezentowany model 5505 Piranha Micro Head idzie jeszcze o krok dalej, mieszcząc tylko najpotrzebniejsze funkcje w kilka razy mniejszej i lżejszej konstrukcji, a przy tym biorąc sobie za cel reprodukcję ostrych brzmień przesterowanych znanych z dużych modeli 6505. O .Piranii" słyszałem już nie raz - kilkakrotnie wspominaliśmy o niej na łamach „TopGuitar" - ale dopiero teraz było mi dane na własne oczy i uszy przekonać się o jej właściwościach.

2017-04-18

Gibson Les Paul Traditional 2017 T Antique Burst

Po licznych eksperymentach i odważnych ruchach marketingowych, Gibson postanowił uszanować gusta konserwatywnej części swojej klienteli - i chwała mu za to! Testowany w tym miesiącu instrument to najlepszy przykład na to, że niezmienne od lat nie znaczy przestarzałe, a tradycyjne nie przestają być oryginalne.

2017-04-12

Marshall Mid Bluetooth

Mija już ponad sześć lat od chwili, gdy pierwsza generacja słuchawek Marshall ujrzała światło dzienne. Czas na ich kolejne wcielenie, równie atrakcyjne designersko i jeszcze bardziej funkcjonalne.

2017-04-12

Marshall Code 50C

Ponownie jako pierwsi prezentujemy najwyższy dotychczas model serii Code, w zakresie brzmień przygotowany we współpracy z firmą Softube, specjalizującą się w software'owych pluginach brzmieniowych z wysokiej półki.

2017-04-12

Gibson HP 415 W

Ergonomicznie wyprofilowany przekrój gryfu oraz bardziej płaski radius podstrunnicy (16 cali) -dają komfort i precyzję w grze na wszystkich pozycjach, ale wymuszają także prawidłowe ustawienie aparatu, szczególnie istotne dla początkujących.

2017-04-12

Peavey Classic 20 MH

Jeśli chce się tchnąć nowego ducha w prawdziwą legendę, poddaje się ją delikatnemu faceliftingowi, dodając nowe opakowanie, czyli formę zewnętrzną. Head Classic 20 jest tego idealnym przykładem.

2017-04-11

Epiphone Inspired by 1955 Les Paul Custom Outfit

Jak łatwo się domyślić, nowa propozycja Epiphone'a to gitara pochodząca z edycji limitowanej i jest inspirowana Les Paulem z 1955 roku. Chociaż marka Epiphone należy do Gibsona od bardzo dawna, bo od 1957 roku, to dopiero w ciągu ostatnich lat da się zauważyć, że firma przykłada większą wagę do tego, aby przypomnieć światu o swojej bogatej historii i roli, jaką odegrała w rozwoju gitar elektrycznych. Wystarczy wspomnieć, że to właśnie w fabryce firmy mieszczącej się na Manhattanie pracował sam Les Paul, który rozwijał tam konstrukcję gitary znanej jako The Log.

2017-04-11

Björn Gelotte Les Paul Custom Outfit

Ulubionym instrumentem Björna Gelotte'a z grupy In Flames jest Gibson Les Paul uzbrojony w zestaw aktywnych pickupów marki EMG: 81 przy mostku i 85 przy gryfie. Nic dziwnego, że artysta w końcu doczekał się własnej sygnatury, za którą - co prawda - stoi Gibson, jednak nie bezpośrednio, bowiem instrument sygnowany nazwiskiem gitarzysty wyprodukowano pod szyldem firmy Epiphone (która należy do Gibsona)...