Testy

2017-07-06

MARSHALL CODE 50

Zaprezentowana w tym roku nowa seria wzmacniaczy CODE Marshalla wykorzystuje autorski, współtworzony z firmą Softube modeling MST (Marshall Softube Technology) i oddaje do dyspozycji precyzyjnie odwzorowane brzmienia niemal wszystkich konstrukcji brytyjskiej marki.

2014-04-23

Peavey AT-200

Samostrojąca się gitara, podobnie jak automatycznie parkujący się samochód, wydaje się na razie czymś dziwnym i być może niepotrzebnym, ale i jedno i drugie rozwiązanie z czasem stanie się standardem w swojej dziedzinie. Mariaż technologii z muzyką jest rzeczą całkiem naturalną, ale może przybierać wiele postaci. W pracy studyjnej nie sposób dzisiaj obyć się bez komputera z dobrym programem DAW, softwareowe wtyczki brzmieniowe są na porządku dziennym, a cyfrowe efekty lub wzmacniacze modelujące cieszą się ogromną popularnością. Rzadziej elektroniczne nowinki dotykają samych instrumentów, które same w sobie są pewnym skończonym tworem, nie wymagającym specjalnych modyfikacji. A jednak wiele firm nie ustaje w poszukiwaniach lepszych, wygodniejszych czy po prostu nowych rozwiązań na ułatwienie gitarzystom życia. Jednym z aspektów najbardziej podatnych na wszelkie usprawnienia jest strojenie instrumentu. Mamy więc stroiki polifoniczne, strojące wszystkie struny gitary jednocześnie, elektromechaniczne wzmocnienia takie jak Gibson Min-ETune oraz system Gibson Robot, a Line 6 w swoich gitarach Variax poszedł w technologię cyfrowego modelowania dźwięku, w tym również stroju gitary. Z tej cyfrowej domeny czerpie również Peavey AT-200, jednak nie jest od niej całkowicie zależna.

2013-12-05

Gibson USA LPJ Cherry Satin

Jako część obchodów roku 2013, ogłoszonego przez firmę Gibson rokiem Les Paula, przygotowano nowy model nazwany LM. Sitara zbudowana Jest według tych samych zasad, które uczyniły model LIP jedną z najbardziej legendarnych i pożądanych gitar świata, l nie byłoby w tym nic sensacyjnego, gdyby nie zdumiewające niska cena, wpisująca się praktycznie w każdy budżet.

2013-12-05

Alesis Elevate

Aktywne kolumny Alesis Elevate 3 to propozycja typu entry level dla każdego, kto chce zacząć swoją przygodę z nagraniem demo domowym sposobem. Ich funkcjonalność jest najwyższej próby, na dowód czego można przywołać niezliczone możliwości ich zastosowa­nia.

2013-12-05

Epiphone Matt Heafy Les Paul Custom 7 String

Modele Les Paul nieodzownie kojarzone są z rockiem lub hard rockiem i stosunkowo rzadko bywają w użyciu stricte metalowych bandów. Epiphone we współpracy z Mattem Heafym stworzył bardzo ciekawy instrument, który może być doskonalą siedmiostrunową alternatywą dla fanów gitar LF.

2013-12-05

Peavey VIP-1

Połączenie cyfrowego przetwarzania sygnału procesorem Sharc z w pełni analogową technologią TransTube odwdzięczyło się wyjątkowym, naturalnym i atrakcyjnym brzmieniem. Konserwatywne konstrukcje mogą tylko pomarzyć o brzmieniowych możliwościach, które daje Peavey VIP-1 i to jest oczywista przewaga technologii tranzystorowej Sharc nad układami wyłącznie lampowymi, które co najwyżej potrafią zaoferować mniejszy lub większy przester.

2013-12-05

Eden WTX 500 D115 XLT

Popularność wzmacniaczy dużej mocy pracujących w klasie D ma proste uzasadnienie, choć technologia w nich zawarta nie jest już taka prosta. Mają one dużą moc, małe straty, świetną skuteczność, a w połączeniu z odpowiednio dobraną kolumną są słuszną sceniczną alternatywą dla opasłych full-stacków. Tytułowy zestaw idealnie wpisuje się w ten typ nagłośnienia.

2013-12-05

Alesis GuitarLink Wireless

Jeden z najprostszych i najskuteczniejszych systemów bezprzewodowych na rynku. Masz już dość ciągłego dostrajania i kalibrowania swojego zestawu? Przeczytaj o najnowszym Alesis GuitarLink Wireless.

2013-09-27

Les Paul Studio AW

Elegancka, śnieżna odsłona Epiphone'a Studio. Jest to wyjątkowa gitara, która posiada wszystko, co powinien mieć prawdziwy Les Paul za - uwaga - niewiarygodnie niską cenę.

2013-09-03

Limited Edition 50th Anniversary 1962 Sheraton E212T Outfit V3

Od roku 1957 historia firmy Epiphone łączy się z Gibsonem. Już rok później świat ujrzały pierwsze modele ES-335, a w kolejnym roku pokazał się Epiphone Sheraton. Obie gitary otworzyły nowe chlubne karty dla każdej z marek.

2013-09-03

Line 6 POD HD500X

Dzięki nowemu procesorowi DSP o niesamowitych możliwościach obliczeniowych modulacje można komponować w dłuższe łańcuchy efektów w dwdch osobnych torach. Brzmienia oferowane przez poprzednika, a więc PODa HD, są efektem około dwuletnich prac inżynierów Line 6 i nie są kontynuacją technologii znanej z urządzeń POD XT LK/e czy X3 Live. Wdrożony został tu zupełnie nowy standard cyfrowego modelingu, który jakością dźwięku pla­suje się w kategorii High Definition Audio - stąd właśnie skrót HD w nazwie.