Testy

2017-07-06

MARSHALL CODE 50

Zaprezentowana w tym roku nowa seria wzmacniaczy CODE Marshalla wykorzystuje autorski, współtworzony z firmą Softube modeling MST (Marshall Softube Technology) i oddaje do dyspozycji precyzyjnie odwzorowane brzmienia niemal wszystkich konstrukcji brytyjskiej marki.

2015-11-03

Marshall Acton

Ponieważ mamy lato, w wakacyjnym wydaniu TopGuitar pozwalamy sobie na trochę gadżetomanii z najwyższe] półki, na którą zresztą nigdy nie jest za późno. Tym razem mamy do czynienia z malutkim combo do słuchania muzyki. Marshall Acton ma niesamowicie użyteczną funkcję przesyłania muzyki czy każdego innego sygnału audio bezprzewodowo, za pomocą Bluetooth.

2015-10-26

Marshall Headphones Kilburn Black

Kolejna malutka kolumna stereo przeznaczona dla tych, którzy lubią dzielić się swoją ulubioną muzyką. Bardzo stylowy, niezawodny i nowoczesny - oto jego główne walory.

2015-10-26

Eden MicroTour

Tym razem na tegorocznych NAMM Show marka Eden pokazała się z nieznanej wcześniej strony. Stale podróżującym muzykom, ale także dla tym mieszkającym w niezbyt dźwiękochłonnych mieszkaniach, zaprezentowano miniaturowe combo imitujące basowy zestaw head plus cab.

2015-10-26

Lag U700 CE Ukulele Concert

CE w nazwie oznacza concert oraz electric. Jest to zatem jeden z najciekawszych i najbardziej praktycznych uke'ów na rynku. Głośny, nie boi się scen, ale nie traci też uroku i wdzięku.

2015-10-26

Marshall Major II

Oto druga generacja słuchawek Major, które swoją premierę miały cztery lata temu. Przez ten czas producent zdążył przekonać do siebie nie tylko wielbicieli oryginalnego designu i gadżeciarzy, ale także entuzjastów naturalnego, dynamicznego brzmienia.

2015-10-26

LAG T500 DCE

Filozofią firmy Lag do dnia dzisiejszego jest unikanie sztampy, obłędnych cen i instrumentów, które nie wnoszą nic nowego. W ten sposób do załogi dołączyła grupa utalentowanych projektantów, znudzona stereotypowymi modelami gitar. Sprawdźmy jedno jej ostatnich dzieł.

2015-10-26

GIBSON Les Paul Traditional 2015 Honey Burst

Są takie rzeczy, które kochamy za to, że się nie zmieniają - jedną z nich jest Gibson Les Paul. Les Paul Traditional to jedyny model z tegorocznej linii gitar Gibson USA bez systemu weight relief, czyli komór rezonansowych wewnątrz korpusu, zmniejszających jego wagę. Mamy więc do czynienia z pełną, grubą deską z dwóch kawałków litego mahoniu. Mimo to dzięki doborowi drewna o małej gęstości udało się zachować rozsądną i przystępną wagę instrumentu (4,3 kg).

2015-10-08

Eden CaliforniWAH Bass Filter Pedal

Eden Amplification pokazał na NAMM Show 2015, jak powinien brzmieć efekt wah poddany długotrwałej operacji słonecznej na plażach Kalifornii. Nie chodzi tu rzecz jasna o wyblakłe grafiki czy o odłażący lakier pokrywający obudowę efektu. To ładunek niczym nieposkromionej słonecznej energii zawartej w małej kostce.

2015-10-08

Gibson Thunderbird 2015

Będąc przyzwyczajonym do obcowania z wysokiej, klasy instrumentami, nie sądziłem,ee coś, co nie jest ani customową, ani butikową robotą może mnie tak zachwycić. Ten model Gibsona ma już ponad pół wieku i dalej zachwyca. Poza tym instrument z USA to bajka napisana zupełnie inaczej niż jakaś manga z Dalekiego Wschodu. Słońce Kalifornii i radość tworzenia pięknych wioseł wprost emanują z każdego elementu tego instrumentu i nie sposób oderwać mego oczu i dłoni! Na dodatek całe to cudo siedzi w sztywnym futerale wyściełanym amarantowym futerkiem i emanującym zmysłowym, przypominającym czekoladę zapachem.

2015-04-22

Gibson Les Paul Classic 2015

Gibson w rok 2015, w którym firma obchodzi setną rocznicę urodzin swojego założyciela, wszedł z mocno odświeżoną ofertą instrumentów, wprowadzając w nowych modelach wiele nowych, z jednej strony bardzo ciekawych i praktycznych, a z drugiej kontrowersyjnych, szczególnie dla purystów marki rozwiązań.