Audley Freed

Audley Freed
Cry Of Love (gitarzysta)

Audley Freed - Gitarzysta. Rozpoczął swoją profesjonalną karierę w "Southeastern Club", a następnie stworzył grupę "Cry of Love" która została zauważona przez Columbia Records które wydało ich pierwszy album: "Brother". Album okazał się strzałem w dziesiątkę i dwa utwory uplasowały się na pierwszych miejscach list przebojów, w tym "Top Ten AOR". Zespół wydał kolejny album "Diamond and Debris" oraz kolejny dobry singiel po czym zespół ogłosił zakończenie działalności.

Niedługo po tym Audley Freed dołączył do "The Black Crowes". Za jego obecności zespół ruszył w trasę po Stanach Zjednoczonych, Azji, Europie oraz nagrał płytę Lions. Freed rozpoczął współpracę z legendarnym gitarzystą Led Zeppelin Jimmy'm Page'em, z którym nagrał płytę "Live at the Greek".

W następnych latach Audley współpracował z jedynymi z bardziej uzdolnionch muzyków. Był częstym gościem na koncertach z "Gov't Mule", przyczynił się do napisania oraz nagrania "Life on Outside", utwór z płyty zespołu "The Deep End, Volume 1". Freed również figuruje jako współpracujący przy nagrywaniu "Rising Low" oraz "Holy Hounted House".

Na początku 2003 Audley dołączył do Alvina Youngblooda Harta i jego kolegi z zespołu Roberta Kearnsa by utworzyć "Job Cain".

W 2004 Freed zagrał w solowym projekcie Chrisa Robinsona, front mena grupy Black Crowes, gdzie współuczestniczył przy pisaniu i nagrywaniu albumu This Magnificent Distance oraz późniejszej trasie koncertowej na gitarze prowadzącej.

W 2006 dołączył do zespołu Dixie Chicks podczas ich trasy koncertowej w USA, Kanadzie, Europie i Australii zakończonej podczas koncertu na Grammys w 2007.

W maju 2008 Audley koncertuje z Jakobem Dylanem, członkiem grupy Gold Mountain Rebels Trio. Trasa jest związana z wydaniem nowej płyty Dylana: Seeing Things.

Arsenał

Specyfikacja: Kombo 1x12 z otwartym tyłem Moc: 40 W Sekcja mocy AB na lampie 6L6 5 lamp 12AX7 na przedwzmacniaczu Kanał 1 (gold): Gain, Treble, Mid, Bass, Volume, tryb Crunch, variable Bright, Deep switch Kanał 2 (mercury): Gain, Treble, Mid, Bass, Volume, variable Bright, Mid Shift Cyfrowe efekty Cyfrowy pogłos Głośniki Celestion Footswitch w zestawie

Specyfikacja: Moc: 40 W Sekcja mocy AB na lampie 6L6 5 lamp 12AX7 na przedwzmacniaczu Kanał 1 (gold): Gain, Treble, Mid, Bass, Volume, tryb Crunch, variable Bright, Deep switch Kanał 2 (mercury): Gain, Treble, Mid, Bass, Volume, variable Bright, Mid Shift Cyfrowe efekty Cyfrowy pogłos Footswitch w zestawie

Specyfikacja: Kombo 2x12 z otwartym tyłem Moc: 40 W Sekcja mocy AB na lampie 6L6 5 lamp 12AX7 na przedwzmacniaczu Kanał 1 (gold): Gain, Treble, Mid, Bass, Volume, tryb Crunch, variable Bright, Deep switch Kanał 2 (mercury): Gain, Treble, Mid, Bass, Volume, variable Bright, Mid Shift Cyfrowe efekty Cyfrowy pogłos Głośniki Celestion Footswitch w zestawie

Specyfikacja: Kolumna 2x12 Moc: 40 W Głośniki Celestion (Greenback i G12H)

Inni artyści

Leslie West

Amerykański gitarzysta, wokalista oraz  kompozytor rockowy. Powiązany z...

Zebrahead

Zebrahead to zespół grający punk rock z domieszką rapcore'u i funku...

Minus The Bear

Minus the Bear są indie-rockową grupą z Seattle. Ich muzyka to połączenie...